CFR 1907: egygólos siker az Aris ellen

A labdarúgó válogatott mérkőzései okozta bajnoki szünetben nemzetközi barátságos mérkőzést rendeztek a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. Az I. liga éllovasa, a Kolozsvári CFR 1907 a Nikolas Martidis edzette ciprusi Aris Limasszolt fogadta, és 2–1 (1–0) arányban legyőzte.

A tavalyi bajnokságban 10., a jelenlegi bajnokságban 13. (utolsóelőtti) helyen álló szigetországi gárdában négy román játékos is szerepel: kezdőként játszott az egykori rapidos Alexandru Octavian Ioniţă I., csereként kapott lehetőséget Bănel Nicoliţă és az exdinamós Marius Alexe. A keret tagja Andrei Radu is, őt viszont behívták a 21 év alatti válogatott keretbe.

A vezető gól Ibrahima Balde nevéhez fűződött, a szenegáli a 33. percben pofozta a hálóba a labdát, miután előtte klubtársa kapufát lőtt (1–0). Az előnyt a katalán Urko Vera növelte fejesgóllal a 63. percben (2–0). A vendégek a 72. percben szépítettek Maragkudakisz révén (2–1).

Dan Petrescu mester ezen a meccsen nem számíthatott a válogatottba behívott 34 esztendős Ovidiu Hobanra és a 31 éves Ciprian Deacra, továbbá Cristian Manea hátvédre, a 20 éves játékos részvételére szintén az U21-es korosztályos nemzeti csapatban számítottak.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Aris Limasszol (ciprusi) 2–1 (Balde – 33. és Vera – 63. perc, illetve Maragkudakisz – 72. perc).

A vasutasok kezdőcsapata: Arlauskis – Chiriţă, Vinícius, Boli, Camora (csapatkapitány) – Cúlio, Nistor – Djokovics, Omrani, Moutinho – Balde; csereként lehetőséget kapott: Duka – Luchin, Peteleu, Andrei Mureşan, Vlad, Nouvier, Păun, Coman és Urko Vera.

Az Aris a Bukaresti Dinamóval is játszott egy felkészülési meccset, amit szintén 2–1-re vesztett el. A fővárosiak góljait a kongói Jeremy Loteteka Bokila szerezte, ő a CFR 1907-nél kezdte a bajnokságot, de a vasutasok hat forduló után elküldték a 28 éves csatárt.

Vasárnap 20.45 órai kezdettel a CFR 1907 csapata az alapszakasz visszavágóinak első, összességében 14. fordulójában a Botoşani-i  FC-t fogadja ugyancsak a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.