CFR 1907: kiütéses siker Medgyesen

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata 3–0-s győzelmet aratott Medgyesen, a Gázmetán otthonában a román élvonal, I. liga harmadik fordulójában. A mérkőzést a krajovai Sebastian Colţescu vezette.

A vasutasok uralták a meccset, 15-ször lőttek, ebből kilencszer kapura, míg a Cristi Pustai edzette házigazdák hat kísérletéből egy sem találta el a kaput.

Filip Zderici szabálytalanságánál a játékvezető büntetőt ítélt a 28. percben, 11-est az argentin Juan Emmanuel Culio hidegvérrel értékesítette. A nagy visszatérő első találatát jegyezte második CFR-es korszakában.

Az 1–0-s előnyt Brian Nouvier növelte egy kontratámadás során a 36. percben (Ciprian Deac csapott le egy eladott labdára, majd ideális passzt adott Nouvier-nek), majd a 60. percben a katalán Urko Vera fejesgólja állította be a végeredményt, a francia ezúttal a beadásnál jeleskedett.

Dan Petrescu a következő együttesnek szavazott bizalmat: Vâtcă – Manea, Vinicius, Andrei Mureşan, Camora – Culio, Hoban – Nouvier (67. perc Dan Nistor), Deac, Păun – Vera (63. perc Bokila).

Botoşani-ban a Fülöp testvérpár mindkét tagja játéklehetőséget kapott együttesében, de nem voltak egyszerre a pályán: a vendég Sepsiben a 24. percben cserélték le Istvánt, a házigazdáknál pedig Loránd a 66. percben állt be).

További eredmények: • Botoşani-i FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 5–1 (George Miron – 1., Laurenţiu Buş 2 – 16. és 59., Mihai Roman – 65., valamint Fülöp Loránd – 90. perc, illetve Patrick Petre – 89. perc; kiállítva: Victoraş Astafei – 47., perc, Sepsi) • Chiajnai Concordia–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 0–1 (Patrice Feussi – 26. perc, öngól) • Bukaresti Juventus–Voluntari-i FC 0–0. Lapzárta után ért véget a Konstancai Viitorul–Bukaresti Dinamó és a FCSB–Krajovai Universitatea SK találkozó. Ma játsszák a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Temesvári ACS Poli meccset, élőben közvetíti a

DigiSport1, a DolceSport és a Look tv. A dobogón: 1. Botoşani 7 pont/3 mérkőzés (7–2), 2. KV. CFR 7/3 (6–1), 3. FCSB 6/2.