CFR: elment az utolsó vonat

Labdarúgó I. liga, rájátszás

A Kolozsvári CFR szenzációs idényét látva néhányan még reménykedtek abban a csodában, hogy a csapat túlteljesítve az eredeti célkitűzést és dacolva a hat pontos büntetéssel, kiharcolja a bajnoki címet. Az álom vasárnap este foszlott szerte végérvényesen, miután a gárda az idény legsúlyosabb vereségét szenvedte el a fellegvári stadionban attól a csapattól, amelyet alig egy hónapja idegenben 4–1-re vert.

A CFR számára eleve rosszul kezdődött a mérkőzés, hiszen Deac a 8. percben sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát, így Miriuţa László vezetőedző máris elhasznált egy cserét – Ruízt küldte csatába.  Ezt követően jó ideig semmi sem történt a pályán, az első valamirevaló lehetőségre a 26. percig kellett várni, ám akkor Omrani jócskán fölé lőtt.

Három perc múlva aztán megtörtént a baj: Ivan lőtte ki a hosszú sarkot a 16-os széléről és ezzel meglepetésre vezetéshez juttatta csapatát, amely a play-offban eddig nem sokat mutatott: hét mérkőzésből mindössze egyet nyert meg.

A gól felébresztette a vasutascsapatot, amely az elkövetkező percekben két jó gólhelyzetet is összehozott: előbb Omrani közeli fejese ment fölé – igaz, hiába találta volna el a kapu felületét, leshelyzete miatt úgysem adták volna meg a gólt –, majd Păun fejese dolgoztatta meg Mingote kapust. Válaszként a vendégek a félidő utolsó előtti percében remekül kidolgozott ellentámadás végén megduplázták előnyüket, Jazvic lövését ugyanis Marc csak kiütni tudta, Zlatinski azonban résen volt, és bevágta a labdát a léc alá.

A második félidő elején szintén az ellentámadásokra építő krajovai gárda tűnt veszélyesebbnek, miközben a CFR hiába kért büntetőt arra hivatkozva, hogy a 66. percben Omrani beadásába Briceag keze is benne volt. A 73. percben aztán Roman hagyott ki óriási lehetőséget a különbség csökkentésére, miután a 16-os közepéből kapáslövésből nem tudta eltalálni a kapu felületét – nem így Ivan, aki a 76. percben hét méterről eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét.

A CFR-nek ezúttal a becsületgólra sem futott, sőt, a végén még örvendhetett, hogy ennyivel megúszta…

A play-off 8. fordulójának további eredménye: Konstancai Viitorul– Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 3–2 (Morar 40., Săpunaru 43., Ţucudean 77., illetve Niculae 12. és Alves 90.); a Bukaresti Dinamó–Bukaresti Steaua rangadót hétfőn rendezik. A tabella:

1.            FCSB      7             4             2             1             10–5      38

2.            Viitorul 8             3             3             2             10–8      38

3.            Dinamó                7             3             3             1             9–6        33

4.            CFR        8             3             2             3             8–10      33

5.            Krajova                8             2             3             3             8–10      31

6.            Astra     8             1             1             6             9–15      26

Concordiai Chiajna–Jászvásári Poli 0–0, Marosvásárhelyi ASA–Medgyesi Gázmetán 0–0, Zsilvásárhelyi/Tg. Jiu-i Pandúrok–Voluntari-i FC 1–3 (Surugiu 82., illetve Cazan 33., Popadiuc 38. és Cernat 67.); a Temesvári Poli–Botoşani-i FC találkozót hétfőn játsszák.

1.            Jászvásár             8             4             4             0             8–2        31

2.            Medgyes            8             2             4             2             8–7        30

3.            Voluntari             8             3             3             2             10–9      27

4.            Botoşani              7             2             3             2             9–6        25

5.            Temesvár           7             4             2             1             7–3        21

6.            Pandúrok            8             1             4             3             6–11      17

7.            Chiajna 8             0             4             4             4 – 10    17

8.            Marosv.               8             1             4             3             3–7        13