Elődöntős Simona Halep a Roland Garros-i Grand Slam versenyen

Bejutott Simona Halep a francia nyílt teniszbajnokság, a salakpályás Roland Garros elődöntőjébe, miután fordulatos mérkőzésen, szetthátrányból talpra állva legyőzte szerdán az ukrán Jelina Szvitolinát.

A harmadikként kiemelt Halep elveszítette az első szettet, a másodikban azonban 5:1-es állásról sikerült feljönnie 6:6-ra, a rövidítésben meccslabdát hárított, majd megnyerte a játszmát. A harmadik szettet egyértelműen uralta a román teniszező, egyetlen játékot sem engedett ellenfelének. A mérkőzés 2 óra 6 percet tartott. Halep tavaly a nyolcaddöntőben megtorpant, eddigi teljesítménye eddig 530 ezer eurót és 780 WTA-pontot ér.

A legjobb négy között a Csehországot képviselő Karolína Plískova lesz az ellenfele. A két játékos egymás elleni mérlegét Halep vezeti 5–1-re. A cseh játékos a hazai közönség előtt szereplő Caroline Garciát verte szerdán két szettben, így a franciáknak Mary Pierce 2000-ben aratott diadala után továbbra is várniuk kell egy újabb Roland Garros-győztesre. Garcia volt az utolsó hazai játékos, aki búcsúzott. Plískova másodszor szerepelhet Grand Slam-torna elődöntőjében, a tavalyi US Openen csak a fináléban kapott ki Angelique Kerbertől. Most akár a világranglista éléről is letaszíthatja a németet, ha bejut a döntőbe.

A másik ágon a magyar származású, svájci Bacsinszky Tímea és a lett Jelena Ostapenko játszik majd csütörtökön az elődöntőben. A legjobb négy között szereplő játékosok egyike sem nyert még GS-versenyt.

A Roland Garros női páros versenyében Irina-Camelia Begu és társa, a kínai Szaj-szaj Cseng  két játszmában vereséget szenvedett szerdán az Ashleigh Barty, Casey Dellacqua ausztrál kettőstől, így nem jutottak be az elődöntőbe. Hasonló sorsa volt Raluca-Ioana Olaru és az ukrán Olga Szavcsuk kettősének, a harmadik favorit Jung-dzsan Csan, Martina Hingis (tajvani, svájci) duó csak három gémet engedett nekik.

A búcsúzó párosok 72 ezer eurós csekket és 430 ranglistapontot kapnak teljesítményükért.

Kikapott a címvédő Djokovics, továbblépett Nadal

A kilencszeres bajnok Rafael Nadal csonka mérkőzésen jutott be az elődöntőbe a párizsi bajnokságon. A spanyol sztár szerdán honfitársával, Pablo Carreno Bustával csapott össze, akit az első – 6:2-re elvesztett – szett végén hosszan ápoltak hasfalhúzódás miatt. A viadal 20. kiemeltje aztán a második játszmában, alig 51 perc elteltével jelezte, hogy nem tudja folytatni. A szombat óta 31 éves Nadal ezzel 22/1-re javította idei győzelmi mérlegét salakon, a Roland Garroson pedig immár 77/2-es mutatóval büszkélkedhet. A négy között az osztrák Dominic Thiem vár rá, akitől elszenvedte egyetlen idei vereségét salakon a római negyeddöntőben.

Utóbbi három sima játszmában „elintézte” a címvédő szerb Novak Djokovicsot. Az utóbbi időben hullámzóan teljesítő Djokovic az első játszmában még óriási csatát vívott Thiemmel. Többször is úgy tűnt, a szerb sztár megnyerheti a szettet, 4:2-re is vezetett, ám végül rövidítésben, 76 perc alatt elbukta a játszmát, s innen már nem volt visszaút számára. Az osztrák játékos a második játszmát 40 perc alatt 6:3-ra nyerte, a harmadikban pedig villámgyorsan, 6:0-val küldte haza a láthatóan megtört Djokovicot.

„Ma semmi nem sikerült úgy, ahogy szerettem volna, viszont neki minden összejött. Megérdemelte a győzelmet, egyértelműen ő volt ma a jobb játékos” – értékelt Djokovics a találkozót követően, s kiemelte Thiem rendkívül gyors játékát. – „Sajnálatos úgy befejezni a Roland Garrost, ahogy én tettem. Tény, hogy a közelébe sem értem a legjobb teljesítményemnek.”

Piros párosban a második fordulóban

Piros Zsombor párosban bejutott a második fordulóba a Párizsban rendezett francia nyílt teniszbajnokság junior versenyében. A viadal honlapja szerint a januári Australian Open korosztályos bajnoka a spanyol Nicola Kuhn oldalán első kiemeltként mindössze három játékot engedélyezett a hazai közönség előtt szereplő Luc Fomba és Luka Pavlovic kettősének.

Pirosék a nyolcaddöntőben egy ír–orosz vagy egy japán párossal találkoznak.

A 17 éves magyar játékos egyesben szerdán a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Eddig nem közölt eredmények:

Nők, negyeddöntő: Bacsinszky Tímea (svájci, 30.)–Kristina Mladenovic (francia, 13.) 6:4, 6:4; Jelena Ostapenko (lett)–Caroline Wozniacki (dán, 11.) 4:6, 6:2, 6:2; Simona Halep (3.)–Jelina Szvitolina (ukrán, 5.) 3:6, 7:6 (6), 6:0; Ka. Plískova (cseh, 2.)–Garcia (francia, 28.) 7:6 (3), 6:4.Női páros, negyeddöntő: Barty, Dellacqua (ausztrál)–Begu, Szaj-szaj Cseng (román, kínai) 6:3, 6:4; Jung-dzsan Csan, Hingis (tajvani, svájci, 3.)–Olaru, Szavcsuk (román, ukrán) 6:2, 6:1.Férfiak, negyeddöntő: Nadal (spanyol, 4.)–Carreno Busta (spanyol, 20.) 6:2, 2:0-nál Carreno Busta feladta; Thiem (osztrák, 6.)–Djokovics (szerb, 2.) 7:6 (5), 6:3, 6:0; Wawrinka (svájci, 3.)–Csilics (horvát, 7.) 6:3, 6:3, 6:1; Murray (brit, 1.)–Nisikori (japán, 8.) 2:6, 6:1, 7:6 (0), 6:1.

Junior fiúk, nyolcaddöntő: Blake Ellis (ausztrál)–Piros Zsombor (4.) 3:6, 6:1, 6:2.Junior fiúk, páros, 1. forduló: Nicola Kuhn, Piros (spanyol, magyar, 1.)–Luc Fomba, Luka Pavlovic (francia) 6:1, 6:2.