Európa-liga: Hat gólt lőttek, hatot kaptak a román csapatok

Csak a Fehérvár győzött a magyarok közül

Az Európa-liga 2. selejtezőkörének első mérkőzései után szinte biztosra vehető a FCSB továbbjutása és a Konstancai Viitorul, valamint a Debreceni VSC kiesése.

Borítókép: Nagy harc, gól nélkül – a kispesti Amadou Moutari (jobbra) és Stephane Ghislan Acka, a Kraiova játékosa. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A Román Kupa-győztes Viitorul csütörtökön este Belgiumban vendégszerepelt; a mérkőzés egy ideig biztosan a csapat rémálmaiban fog szerepelni, miután a Gent hatszor avatta fel Tordai kapuját. Az összesen kilenc gólt hozó mérkőzésen a házigazdák egy adott pillanatban már öt góllal vezettek, végül „csak” hárommal nyertek, így Gheorghe Hagi legénységének még van egy hajszálnyi reménye.

A FCSB szintén idegenben kezdte a párharcot, és megnyugtató előnnyel várja a visszavágót, miután Örményországban gólnélküli első félidő után 3–0-nyert az Alashkert ellenében.

A Krajovai Universitatea akár nyerhetett is volna a Budapest Honvéd vendégeként, végül a találkozó gólnélküli döntetlennel ért véget, így parázs visszavágó várható.

A Fehérvár FC hazai környezetben egygólos előnyt szerzett a liechtensteini FC Vaduz ellen csütörtökön: miután Stopira már az 5. Percben eredményes volt, a második magyar találat sehogysem akart összejönni, így a fehérváriak még nem gondolhatnak a 3. fordulóra.

Biztos kiesőnek tűnik a Debreceni VSC, három góllal kikapott ugyanis a Torino FC vendégeként Alessandriában.

Eredmények: Gent (belga)–Konstancai Viitorul 6–3 (Asare 4., Dejaegere 13., Júja 2 – 35., 45., Yaremchuk 2– 42., 51., illetve Mladen 21., Ţiru 2 – 56., 61.), Alashkert (örmény)–FCSB 0–3 (Tănase 60., Cristea 68., Coman 82.), Budapest Honvéd-Krajovai Universitatea 0-0, Torino FC (olasz)-Debreceni VSC 3-0 (Belotti 20. - tizenegyesből, Ansaldi 42., Zaza 93.), Fehérvár FC-FC Vaduz 1-0 (Stopira 5.).