I. liga, 12. forduló, CFR 1907: az Astra legyőzése sem okozott gondot

A román labdarúgó élvonal hétfő esti zárómérkőzésén a Gyurgyevói/Giurgiui Astra a Marin Anastasovici Stadionban az éllovas Kolozsvári CFR 1907 csapatát látta vendégül. A vasutasok 3–2 (1–0) arányban nyertek riválisuk ellen.

A vasutasok 2–0-ra és 3–1-re is vezettek, sikerük egy pillanatig sem volt kétséges. Az Edy Iordănescu edzette házigazdák hálója már a harmadik percben megrezgett, a szenegáli idegenlégiós csatár Ibrahima Balde talált be, ez volt a negyedik gólja meggypiros színekben (0–1). A gólpasszt Dan Nistor adta. Az afrikai támadó a 37. és 44. percben is kihagyott egy-egy gólszerzési lehetőséget.

Az előnyt Ciprian Deac növelte fordulás után öt perccel, Balde és az argentin Juan Emmanuel Cúlio akcióját értékesítve (50. perc: 0–2). A hajrában Cristian Manea (73. perc) öngóllal tette némileg izgalmassá a találkozót (Belu lövését Arlauskis a védő mellére tolta, s onnan a labda hálóba pattant; 1–2), ám a nagy visszatérő horvát Damjan Djokovics bombája hat percre rá visszaállította a kétgólos különbséget – ezúttal Deac jegyezte a kitűnő beadást (79. perc: 1–3). A hosszabbításpercekben a vasutasvédelem „elaludt”, Belu beadott a jobb oldalon, Alexandru Ioniţă II. kilőtte a hosszúsarkot, de ez már csak szépítést jelentett (92. perc: 2–3).

Az Astra ezenkívül még egy kapufát jegyezett a brazil Marquinhos révén (45. + 1. perc), a CFR játékosok pedig a 18. percben 11-esért reklamáltak Alexandru Stan kezezésénél, a fővárosi Marius Avram viszont továbbot intett.

Végeredmény: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 2–3 (gól: Cristian Manea – 73., öngól és Alexandru Ioniță II. – 92. perc, illetve Ibrahima Balde – 3., Ciprian Deac – 50. és Damjan Djokovics – 79. perc).

Dan Petrescu mester ezúttal a következő összeállítású csapatnak szavazott bizalmat: Arlauskis – Manea, Andrei Mureşan, Boli, Peteleu – Hoban, Djokovics (89. perc Nouvier) – Nistor, Culio (75. perc Laurenţiu Rus), Deac – Balde (83. perc Urko Vera).

A másik hétfői meccsen: • Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul 1–0 (gól: Olimpiu Moruțan – 60. perc).

Szerdán 16.30 órakor pótolják a 11. fordulóból a viharos időjárási körülmények miatt elhalasztott Bukaresti Dinamó–Chiajnai Concordia találkozót. A 13. fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport1, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Medgyesi Gázmetán–Botoşani (18 órakor, Look Plus) • Temesvári ACS Poli–Krajovai Universitatea SK (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18 órakor, Look Plus) • Dinamó–Astra (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Kv. CFR 1907–Bukaresti Juventus (18 órakor, Look tv) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Voluntari-i FC–Concordia (20.30 órakor, Look tv). Az állás:

1.       Kv. CFR     12      9        2        1        23–9  29

2.       FCSB          12      7        4        1        18–8  25

3.       Krajova      12      6        5        1        18–10         23

4.       Botoşani     12      7        2        3        20–13         23

5.       Astra 12      6        4        2        18–10         22

6.       ACS Poli    12      5        3        4        12–12         18

7.       Dinamó       11      5        1        5        15–11         16