I. liga, 12. forduló: Hétfői meccsek utáni helyzetkép

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 12. fordulójában két mérkőzést rendeztek hétfőn.

Gyurgyevóban nem bírtak egymással a felek, Krajován pedig papírforma győzelem született.

Eredmények, I. liga, 12. forduló: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Târgoviştei Chindia 0–0 • Krajovai Universitatea FC–Medgyesi Gázmetán 3–1 (gól: Alexandru Cicâldău – 2., Reagy Ofosu – 38. és Cristian Bărbuţ – 58. perc, illetve Dumitru Cardoso – 50. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, egyik partjelzője pedig a szintén kolozsvári Alexandru Cerei volt).

A 13. fordulót péntektől hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Botoşani-i FC–Astra (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20.30-kor). Szombaton: • Clinceni-i Academica–Piteşti-i Argeş FC (12.30-kor) • Gázmetán–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17 órakor) • Chindia–Konstancai Viitorul (19.30-kor). Vasárnap: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC (18.15-kor) • Kolozsvári CFR 1907–FCSB (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21 órakor). Hétfőn: • Aradi UTA–Krajova (20.30-kor). Az állás:

1.       FCSB          12      10      0        2        34–12         30

2.       Krajova      12      9        1        2        17–6  28

3.       CFR 1907   12      7        3        2        14–6  24

4.       Sepsi OSK  12      5        5        2        17–12         20

5.       Clinceni      12      5        5        2        14–9  20

6.       UTA  12      4        5        3        12–14         17

7.       Viitorul       11      4        4        3        17–15         16