I. liga, 21. forduló: CFR-siker az utolsó pillanatban

Sikerült itthon tartania mind a három pontot az Edward Iordănescu regnálása alatt veretlen Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapatának, amely a román labdarúgó élvonal alapszakasza 21. fordulójának zárómérkőzésén 2–1 (1–0) arányban legyőzte a Konstancai Viitorult a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón.

A vasutasok immár 10 fordulója veretlenek (nyolc győzelem, két döntetlen). A nagykárolyi Kovács István vezette találkozó góljain Cătălin Itu (31. perc) és Ovidiu Hoban (92. perc), illetve Alin Dobrosavlevici (52. perc) osztozott.

A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Cristian Manea – Adrian Păun, Ovidiu Hoban, Cătălin Itu (72. perc Luís Aurélio Coimbra ) – Valentin Costache (64. perc Gabriel Debeljuh), Mario Rondón (85. perc Alexandru Chipciu), Michaël Pereira (72. perc Nicolae Carnat); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski, Mateo Susics, Iasmin Latovlevici, Denis Ciobotariu, William Soares da Silva.

Az összecsapáson nem a koronavírusos Mircea Rednic, hanem egyik segédje, Cătălin Anghel ült a tengerpartiak kispadján.

A találkozó gyakorlatilag a venezuelai Mario Rondón gólhelyzetével kezdődött, a francia Michaël Pereira jobb oldali szögletbeívelése után közeli fejese alig kerülte el a kaput. A 7. percben ugyancsak szöglet után Andrei Burcă fejelt Cătălin Căbuz kapus kesztyűibe. A vendégek az első negyedóra után a 17. percben Romario Benzar meglódulása után veszélyeztettek, lövését Cristian Bălgrădean parádésan lábbal hárította. A házigazdák harmadik veszélyes fejese utat talált a hálóba: a 31. percben a portugál–román csapatkapitány Mario Camora egy bedobás után kitűnően ívelte be a hatosra a labdát, Cătălin Itu pedig a bal sarokba fejelt (1–0).

Térfélcsere után nem sokkal, az 52. percben jött a hidegzuhany: Bălgrădean kezéből kicsúszott a labda, Alin Dobrosavlevici pedig az üres kapu előtt nem hibázhatott (1–1).

A Viitorultól két-két lehetőséget hagyott ki a román–német Alexi Pitu és George Ganea révén, utóbbinál a 66. percben a labda a kapufát súrolta.

A győztes gólig uralta a területet a Iordănescu-gárda, és némi szerencse is kellett a sikerhez: egy bedobásnál a brazil Paulo Vinícius de Souza fejelte hátra a labdát, a csereként beállt horvát Gabriel Debeljuh elfektette a kapust, de lövése eltalálta a bal kapufát, a labda kiperdült az alig néhány méterre álló 38 esztendős Ovidiu Hobanhoz, aki az üres kapuba passzolt (2–1).

A konstancai csapat első idei vereségét szenvedte el öt döntetlen után.

Győzelmével a CFR 1907 ismét egy ponttal zárkózott fel az éllovas FCSB-re, következik hétfőn 20.30-kor a Botoşani-i FC elleni kiszállás.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 21. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Konstancai Viitorul 2–1 (gól: Cătălin Itu – 31. és Ovidiu Hoban – 92. perc, illetve Alin Dobrosavlevici – 52. perc) • Târgoviştei Chindia–Botoşani-i FC 2–3 (Daniel Popa – 6., 11 m és Alexandru Ţigănaşu – 11. perc, öngól, illetve Realdo Fili – 26., Hamidou Keyta – 42. és Andrei Chindriş – 77. perc).

Pénteken már el is kezdődött a 22. forduló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika találkozóval.

A további tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szombaton: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Piteşti-i Argeş FC (14 órakor) • Krajovai Universitatea FC–Bukaresti Dinamó (21 órakor). Vasárnap: • Aradi UTA–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (13.30-kor) • Medgyesi Gázmetán–Chindia (18 órakor) • FCSB–Clinceni-i Academica (20.30-kor). Hétfőn: • Viitorul–Voluntari-i FC (17.30-kor) • Botoşani–Kv. CFR 1907 (20.30-kor). Az ideiglenes állás:

16.     Jászvásár    21      4        3        14      18–47         15

Borítókép: Hoban (28-as) szerezte a döntő találatot – FOTÓ: FACEBOOK/CFR 1907/DAN TĂUŢAN