I. liga, 21. forduló: Hétközi nagyüzem

A román labdarúgó élvonal alapszakaszában szerdán két esti mérkőzéssel folytatódott a sorozat, a csütörtöki három mérkőzést követően pedig pénteken már el is rajtol a 22. játéknap.

Mindkét szerdai meccsen vendéggyőzelem született. Voluntari-ban a jó ideje nyeretlen Astra diadalmaskodott, az éllovas FCSB pedig a Dennis Man átigazolása utáni első találkozón hozta a kötelezőt a fővárosi derbin a Dinamó ellen.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 21. forduló, szerdán: • Voluntari-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–3 (gól: Ion Gheorghe – 70. perc, illetve Stahl Albert Tivadar – 14., Constantin Budescu – 45. + 2. és Valentin Gheorghe – 51. perc) • Bukaresti Dinamó–FCSB 0–1 (Florin Tănase – 8. perc; kiállítva: Steliano Filip – 79. perc, Dinamó). Csütörtökön: • Clinceni-i Academica–Aradi UTA 0–3 (Liviu Antal – 1., Denis Rusu – 49. és Roger – 74. perc). Korábbi eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Krajovai Universitatea FC 0–3 • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Medgyesi Gázmetán 1–1. Csütörtökön estére maradt a Târgoviştei Chindia–Botoşani-i FC és a Kolozsvári CFR 1907–Konstancai Viitorul összecsapás, a Piteşti-i Argeş FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozót február 16-ra halasztották.

Péntektől hétfőig rendezik a 22. fordulót.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Sepsi OSK–Jászvásár (20.30-kor). Szombaton: • Astra–Argeş (14 órakor) • Krajova–Dinamó (21 órakor). Vasárnap: • UTA–Hermannstadt (13.30-kor) • Gázmetán–Chindia (18 órakor) • FCSB–Clinceni (20.30-kor). Hétfőn: • Viitorul–Voluntari (17.30-kor) • Botoşani–Kv. CFR 1907 (20.30-kor). Az ideiglenes állás:

1.      FCSB         21     15     3       3       48–19         48

2.      Kv. CFR     20     13     5       2       27–9 44

3.      Krajova      21     11     7       3       26–13         40

4.      Sepsi 20     8       9       3       33–20         33

5.      Clinceni      21     7       9       5       21–20         30

6.      Chindia      20     7       7       6       17–16         28

7.      Botoşani     20     7       6       7       28–25         27