I. liga – 9. forduló: négy pontra nőtt a CFR előnye

A labdarúgó I. liga 9. fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 csapata közvetlen üldözőjét, a Krajovai Universitatea SK együttesét fogadta, és izgalmas mérkőzésen egy góllal legyőzte.

A vasutasok 2–1 (1–0) arányban nyertek. Dan Petrescu legényei a 40. percben büntetőből szereztek vezetést Juan Emmanuel Cúlio révén (1–0), a 11-est megelőzően Tiago Ferreira Ciprian Deac ellenében szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a Râmnicu Vâlcea-i Adrian Comănescu játékvezető pedig ki is állította. Az argentin középpályás negyedik találatánál jár, ezzel negyedmagával vezeti a góllövőlistát – a többiek Harlem Eddy Gnohere (FCSB), Silviu Balaure (Gyurgyevói/Giurgiui Astra), Laurenţiu Buş (Botoşani-i) és Alexandru Tudorie (Voluntari-i FC).

Dan Petrescu mestert az első 11-es körüli vitát megelőzően a lelátóra küldték

A csereként beállt szenegáli Ibrahima Balde a 64. percben növelte az előnyt, kihasználva Nicolae Calancea kapus hibáját, aki Camora beadás-lövését megfogta majd kiejtette. Kilenc perccel a lefújás előtt az oltyánok 11-esből szépítettek Gustavo Di Mauro Vagenin révén (előtte Burlacu ütközött – eléggé vitatott helyzetben – Pablo Viníciusszal).

A CFR 1907 a győzelmével négypontosra növelte előnyét a tabellán. Ezen a meccsen debütált a házigazdáknál a litván Giedrius Arlauskis kapus.

A kolozsváriak összeállítása: Arlauskis – Camora, Andrei Mureşan, Vinícius, Cr. Manea – Cúlio, Hoban – Nouvier, Deac (65. perc Păun), Nistor – Vera (45. perc Balde, 89. perc Omrani).

Eddig nem közölt eredmény: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC 0–3 (Brassóban játszották, gól: Alexandru Tudorie 3 – 63., 86. és 90. perc; kiállítva: Constantin Dima – 50. perc, Sepsi).Lapzárta után ért véget a Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia és a Bukaresti Dinamó–Temesvári ACS Poli találkozó. Az élen: 1. KV. CFR 1907 22 pont, 2. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 18 (13–6), 3. Krajova 18 (12–5), 4. FCSB 18 (12–7).

Fedőkép: A nagy visszatérő Cúlio gólkirályi címre tör