Következik Indian Wells

A héten Indian Wellsben rendeznek nagyobb női és férfi tenisztornát, a 6 993 450 dollár összdíjazású, keménypályás amerikai küzdelemsorozat magyar és román résztvevőiről szól összeállításunk.

Babos Tímea a torna 25. kiemeltje, s ennek köszönhetően a 128-as főtábla első fordulójában erőnyerő. A világranglista 28. helyezettje a második fordulóban, a legjobb 32 közé jutásért folytatott küzdelemben kapcsolódik be a sorozatba, ellenfele a cseh Kristína Plískova s a szabadkártyás amerikai Bethanie Mattek-Sands párharcának győztese lesz.

A második fordulóban biztosan több román játékos is lesz, ugyanis Fortunának köszönhetően Sorana Cârstea (66. a világranglistán) és Monica Niculescu (45.) egymás ellen játszik az első körben, a 2015-ben győztes Simona Halep és Irina-Camelia pedig kiemeltként (4., illetve 29.) szintén kihagyja az első menetet.

Halep ellenfele a Dona Vekics (horvát)–Alison Riske (amerikai) párharc győztese lesz.

Begu a második fordulóban az amerikai Louise Chirico és egy selejtezőből főtáblára jutott teniszező továbbjutója ellen kezd.

Két román lány próbálkozott a selejtezőkben, viszont Ana Bogdan (124.) számára már az első forduló a végállomást jelentette. A múlt heti malajzai, Kuala Lumpur-i torna döntőse, a japán Nao Hibino (81.) 4:6, 6:2, 7:6 (1) arányban verte, a találkozó 132 percet tartott. Ana Bogdan a döntő szettben hiába vezetett brékelőnnyel 5:3-ra és 6:5-re, a mérkőzés rövidítésében kikapott. Bogdan 2085 dolláros csekkel és 2 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Patricia Maria Ţig (99.) viszont nem sokat teketóriázott szintén japán ellenfelével, mindössze két gémet engedett Suko Aojamának (212.), akit röpke 63 perc alatt 6:0, 6:2-vel küldött haza. Ţig eddigi jutalma 4075 dollár és 20 WTA-pont. A főtáblára kerüléséért a galaci teniszező az amerikai Julia Boseruppal (97.) mérkőzik.

A férfiaknál Marius Copil és Fucsovics Márton is a selejtezőben érdekelt.