Kupáról kupára, bajnokságról bajnokságra

Több helyen hétközi fordulót rendeznek szerte Európában, néhány helyen azonban a labdarúgó kupaküzdelmek kerültek előtérbe.

Magyar Kupa

A Debreceni VSC kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntő kedd esti visszavágóján 2–1-re győzött a Mezőkövesd otthonában. A DVSC március 12-én, hazai pályán 1–0-ra nyerte meg a párharc első meccsét.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó: • Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 1–2 (gólszerzők: Sztefan Drazsics – 45. perc, illetve Takács Tamás – 61. és Csősz Richárd – 87. perc; kiállítva: Eperjesi Gábor – 68. perc, Mezőkövesd) – továbbjutott a DVSC kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel. A további három mérkőzést szerdán játszották.

Német Kupa

A magyar válogatott kapusa és hátvédje, Gulácsi Péter és Willi Orbán egyaránt végigjátszotta az FC Augsburg elleni negyeddöntőt, csapatuk, az RB Lipcse hosszabbítás után 2–1-re győzött, és továbbjutott.

Eredmények, negyeddöntő: • SC Paderborn 07 (II. liga)–Hamburger SV 0–2 • FC Augsburg–RB Lipcse 1–2. A másik két mérkőzés szerdán lapzárta után ért véget.

Francia Kupa

A Francia Kupa döntőjének első résztvevője a Stade Rennes csapata, amely idegenben legyőzte 3–2-re az Olympique Lyon együttesét a kedden este rendezett mérkőzésen.

Serie A

Az olasz bajnokság 30. fordulójának első meccsén nem született meglepetés, az első helyezett simán nyert a 13. ellen. A címvédő és listavezető Torinói Juventus 2–0-ra győzött a Cagliari otthonában a keddi játéknapon. A torinóiak góljait Leonardo Bonucci és Moise Kean szerezte. A hazaiak mindössze egyszer találták el ellenfelük kapuját. A Cagliari szurkolóinak egy része az egész mérkőzés során huhogással provokálta Keant, majd amikor a gólja után a hazai közönség előtt ünnepelt, rasszista tartalmú dalokat énekeltek, ezért a játékvezető félbeszakította a meccset. Ekkor a Juventus francia világbajnoka, Blaise Matuidi szóváltásba keveredett a bíróval, és bár a játék folytatódott, az utolsó öt percben a szardíniai drukkerek – csapatkapitányuk kérése ellenére – füttyszóval reagáltak Kean és Matuidi labdaérintéseinél.

Eredmények: • AC Milan–Udinese 1–1 • Cagliari–Torinói Juventus 0–2. Hat mérkőzést szerdán, kettőt csütörtökön játszanak.

La Liga

A Villareal ellen lépett pályára a FC Barcelona a spanyol bajnokság 30. játéknapján, és már 2–0-ra is vezettek a katalánok, de a hazaiak fordítani tudtak, a 90. percben már ők voltak 4–2-es előnyben. Hiába, mert az utolsó pillanatokban Lionel Messi és Luis Suárez is betalált, így egy pontot megmentett a listavezető.

Eredmények: • Espanyol Barcelona–Getafé 1–1 • Atlético Madrid–Girona 2–0 • Villarreal–FC Barcelona 4–4. Négy meccset szerdán, hármat csütörtökön bonyolítanak le.

Premier League

Hiába vezetett a Manchester United, a második félidőben egy jogos kiállítást követően még a döntetlent sem tudta megtartani. A Huddersfield Town után a Fulham is búcsúzott az angol bajnokságtól, miután a 33. fordulóban 4–1-re kikapott a Watford otthonában. A londoni együttes így öt mérkőzéssel az idény vége előtt behozhatatlan, 16 pontos hátrányba került a még bennmaradást jelentő, 17. helyen álló Burnleyvel szemben. A Fulham szezonbeli 17. bajnokiját játszotta idegenben, és két döntetlen mellett tizenötödször kapott ki, ezzel az angol labdarúgás első négy osztályában az egyetlen csapat, amely még nem győzött saját stadionjától távol.

A másik keddi összecsapáson a Manchester United vezetést szerzett a Wolverhampton Wanderers otthonában, de a hazaiak – akik márciusban az FA Kupától búcsúztatták Ole Gunnar Solskjaer együttesét – még az első félidőben egyenlítettek. A második játékrész elején Ashley Young, a vendégek csapatkapitánya öt perc alatt két sárga lapot is összeszedett, így az MU emberhátrányba került. Ez volt a mérkőzést vezető Mike Dean 100. felmutatott piros lapja az angol élvonalban. A Wolverhampton emberelőnye a 77. percben érett góllá, és mivel a folytatásban már nem változott az eredmény, Nuno Espírito Santo csapata a Chelsea és a Tottenham után a Manchester United ellen is 0–1-ről fordítva győzött.

Eredmények: • Watford–Fulham 4–1 • Wolverhampton Wanderers–Manchester United 2–1. A forduló mérkőzéseit hét napra szórták szét.