Labdarúgó Román Kupa: kolozsvári továbbjutások

Mindkét kolozsvári együttes sikerrel teljesítette a labdarúgó Román Kupa negyedik fordulóját, az U FC és az Egészség is II. ligás ellenfelet vert meg , a továbbjutásról egy mérkőzés döntött.

(erkedi, póka)

Az U FC kedden este a Kolozsvár Arénában a Szatmárnémeti Olimpiát fogadta mintegy 3300 néző előtt, utóbbi együttest az egykor U-kapus Ritli Zoltán edzi. A találkozót az aradi Mircea Ardelean vezette.

Adrian Falub együttese már az első félidőben dűlőre vitte a dolgokat, mindkét találatot a veterán Dorin Goga szerezte: a 14. percben közelről megeresztett lövése kötött ki a felső sarokban, a 38-ban pedig Denis Hordouan beadását fejjel értékesítette.

A kolozsváriak uralták a mérkőzést, a vendégek jóformán még helyzethez sem jutottak, míg az U FC-től a francia Brian Lemac, Goga, Răzvan Greu és Iuliu Haţiegan is ígéretes helyzetet hagyott ki.

Végeredmény: • Kolozsvári Z FC–Szatmárnémeti Olimpia 2–0 (gól: Dorin Goga 2 – 14. és 38. perc).

Az U FC összeállítása: Călin Albuţ – Rareş Takacs, Octavian Abrudan, Mihai Onicaş, Vistor Manu – Gabriel Giurgiu (csapatkapitány), Adrian Micaş (85. perc Darius Irimie) – Denis Hordouan (55. perc Iuliu Haţiegan), Răzvan Greu, Dorin Goga – Brian Lemac (69. perc Octavian Ursu).

Amikor az őszi idény megkezdése előtt Kolozsvárott Kiss Csaba edző lapunknak azt nyilatkozta, az idén is minél előbb szeretnének jutni a Román Kupában, megvallva őszintén nem volt hihető, tudva azt, hogy a Zöld Vírusok táborában ezen a nyáron elég sok újdonság volt, a gárda sokat változott. De most, hogy a keddi találkozó után továbbjutottak a kupa ötödik fordulójába, igazat adunk az Egészség mesterének. A nagyváradi Esthajnalcsillag /Luceafărul II. ligás együttese ellen elért kétgólos siker újból bebizonyította, a Felek alji alakulat a meglepetések csapata.

A Herbák/Clujana/Dermata pályán lebonyolított mérkőzés első részében még senki sem gondolt a sikerre, habár a hazaiak félidőben 2–1-re vezettek Andrei Ceaca (10. perc) és Adrian Lupu (32. perc, szabadrúgásból) góljaival. A kolozsvári Cristian Dulca edzette Körös-partiak többet támadtak és csak a szerencsének vélhető, hogy a labda nem jutott be Filip Lăzăreanu kapujába.

Térfélcsere után már szorosabb volt a küzdelem, a vendégek elfáradtak, a hazaiak pedig igyekeztek tartani az eredményt. Sőt ezt meg is tetézték: újabb találattal örvendeztették meg lelkes szurkolóikat: a 71. percben Raul Vitan egy kapu előtti tömörülés közben Goia vendégkapus mellett tolta be a labdát a vonalon túlra. Így lett 3–1, amely egyúttal az Egészség továbbjutását jelentette a Román Kupában, ahol mindig jól érzik magukat Kiss Csaba tanítványai. A sikerkovács tizenegye: Lăzăreanu (csapatkapitány) – I. Ţârlea, E. Negru, Dan Matei (nem más, mint a másodedző), Cr. Paul – Raul Vitan, Ititesc, Yuh Joel, Ad. Lupu – Gaşpar, Ceaca.

A találkozót a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 3–1 (gól: Andrei Ceaca – 10., Adrian Lupu – 32. és Raul Vitan – 71. perc, illetve Răzvan Trif – 17. perc).

A Román Kupa következő fordulóját október 24. és 26. között rendezik, ahol a kolozsváriak már I. ligás együttest látnak vendégül.