Magyar NB I., 11. forduló: Meglepő pontvesztések

A tabella első három helyezettje egyaránt csak egy ponttal gazdagodott a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában, így szombaton nem változott az élcsoport.

A listavezető Székesfehérvári MOL Fehérvár FC az újonc Zalaegerszeg vendégeként játszott döntetlent, így jobb gólkülönbségének köszönhetően megőrizte első helyét a vele azonos pontszámmal álló, egymással a fővárosban ikszelő Mezőkövesd és a címvédő Ferencváros előtt. Utóbbi egy meccsel kevesebbet játszott a pontvadászatban.

A Kisvárda Master Good egyik román idegenlégiósa, Claudiu Bumba gólt lőtt idegenben, később kiderült, hogy ez csak a szépítést jelentette a Diósgyőri VTK ellen. A házigazdáknál a Kolozsvári CFR 1907-nél három évet játszó portugál Rui Pedro Couto Ramalho büntetőből állította be a végeredményt.

Eredmények: • Puskás Akadémia FC–Budapesti Honvéd 1–2 (gól: Gyurcsó Ádám – 22. perc, illetve Davide  Lanzafame – 6. perc és Gazdag Dániel – 72. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (Danilo Ihnatenko – 9. perc, illetve Budu Zivzivadze – 49. perc) • Diósgyőri VTK–Kisvárda Master Good 3–1 (Szerhij Sesztakov – 3., Iszlai Bence – 62., 11 m és Rui Pedro – 92. perc, 11 m, illetve Claudiu Bumba – 50. perc) • Kaposvári Rákóczi FC–Újpest FC 2–3 (Balázs Zsolt – 5. és Ádám Martin – 53. perc, illetve Zsótér Donát – 27., Simon Krisztián – 43. és Obinna Nwobodo – 49. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 3–3 (Bobál Gergely 2 – 6. és 25., valamint Zoran Lesjak – 93. perc, illetve Loic Nego – 51., Armin Hodzics – 52. és Futács Márkó – 83. perc) • Debreceni VSC–Paksi FC 3–1 (Szécsi Márk – 28., Kusnyír Erik – 33. és Kundrák Norbert – 60. perc, illetve Böde Dániel – 81. perc). A tabellán:

1.      Fehérvár     11     7       2       2       23–11         23

2.      Mezőköv.   11     7       2       2       16–9 23

3.      FTC  10     7       2       1       14–7 23

4.      Puskás A.   11     6       2       3       19–12         20

5.      Honvéd      11     5       1       5       15–16         16

6.      Debrecen    10     5       0       5       20–18         15

7.      Újpest        11     4       2       5       15–17         14

8.      Kisvárda    11     4       1       6       14–18         13