Magyar NB I., 2. forduló: Vasárnapi meccsek

A legutóbb ezüstérmes Székesfehérvári MOL Fehérvár FC a Puskás Akadémia 2–0-s legyőzésével a második mérkőzését is megnyerte a labdarúgó OTP Bank Ligában, és jelenleg vezeti a tabellát.

A vasárnapi játéknapon mutatkozott be az új szezonban a Debrecen, amely magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott Kisvárda ellen (a vendégek szépítő gólját a román válogatott Gheorghe Grozav szerezet), míg a Paks 3–1-re verte hazai pályán a Budapest Honvédot. A kispestiek így két forduló után pont nélkül állnak az utolsó helyen.

A címvédő Ferencvárosi Torna Clubnak a második fordulós mérkőzését is elhalasztották (a Zalaegerszegi TE FC ellen), mivel a zöld-fehérek kedden 21 órakor a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának visszavágóján fogadják a Dinamó Zágrábot a budapesti Groupama Arénában (élőben közvetíti az m4sport tévéadó).

Vasárnapi eredmények, OTP Bank Liga, 2. forduló: • Paksi FC–Budapesti Honvéd 3–1 (gól: Remili Mohamed – 35., valamint Hahn János 2 – 45. + 1. és 63. perc, illetve Amadou Moutari – 76. perc) • Puskás Akadémia FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 0–2 (Huszti Szabolcs – 48., 11 m és Futács Márkó – 80. perc) • Debreceni VSC–Kisvárda Master Good 4–1 (Szatmári Csaba – 13., Varga Kevin – 25., Haruna Garba – 62. és Pávkovics Bence – 94. perc, illetve Gheorghe Grozav – 28. perc). A tabellán:

1.      Fehérvár     2       2       0       0       6–2   6

2.      Mezőkövesd        2       2       0       0       3–1   6

3.      Debrecen    1       1       0       0       4–1   3

4.      Paks  2       1       0       1       3–2   3

5.      Diósgyőr    2       1       0       1       3–3   3

Puskás A.   2       1       0       1       3–3   3

7.      Újpest        2       1       0       1       3–4   3

8.      Kisvárda    2       1       0       1       2–4   3