Orange I. liga – 21. forduló: Eseménydús játéknap

A román labdarúgó élvonalban a 21. fordulóban csak két meccs lebonyolítását tűzték ki vasárnapra, de a játéknap bővelkedett eseményekben pályán kívül és belül.

A Marosvásárhelyi ESE/ASA–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok mérkőzés például csak 45 percet tartott, mert a Trans-Sil Stadion jeges pályája miatt a második félidőre a vendégjátékosok nem jöttek ki, nem akartak sérülést kockáztatni. A Pandúrok eleve csak 15 játékost írtak a meccslapra, ugyanis Marian Pleașcă és Lucian Sânmărtean már startból visszautasította a pályára lépést.

Szünetig a vásárhelyiek 2–0 arányban vezettek Gabriel Mureşan (19. perc) és Vlad Morar (37. perc) góljaival. Más kérdés, hogy a fővárosi Marius Avram játékvezető – aki a csúszós talajon maga is egyszer elesett a pályán – eleve nem kellett volna engedélyezze a mérkőzés elkezdését. A mérkőzés sorsáról később döntenek, a lehetséges forgatókönyvek szerint nagy valószínűséggel 3–0-lal (vagy a pályán addig jegyzett eredménnyel) a vásárhelyieknek szentesítik, esetleg újrajátsszák.

További eredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Bukaresti Dinamó 3–1 (gól: Andrei Cristea – 25., 11 m, Cătălin Ştefănescu – 72. és Vasile Gheorghe – 91. perc, 11 m, illetve Ionuţ Nedelcearu – 7. perc; kiállítva: Azer Busuladzics – 63. perc, Dinamó).

Vasárnap pontlevonásról is érkezett hír: a dobogós helyen álló Medgyesi Gázmetán hárompontos büntetést kapott (az ítélet ellen péntekig lehet fellebbezni). A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) a ghánai Godfred Bekoe jogosulatlan szerepeltetése miatt bünteti a Szeben megyei gárdát, a játékos zöld kártyával, szabadon igazolhatóként jött a Gázmetánhoz, a valóságban azonban még szerződése volt a bolgár Csernomorec Burgasz futballcsapattal. Utóbbi egyesület panaszt tett a nemzetközi szövetségnél (FIFA), a Gázmetán pedig 90 ezer eurós bírságot is kellett volna fizessen. A medgyesiek készek a lausanne-i székhelyű Sportdöntőbíróságig is elmenni igazukért, sőt, hárommillió lejes kártérítést követel a FRF-től.

Lapzárta után ért véget a Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC találkozó, előbbi mérkőzés játékvezetője a nagybányai Cristian Balaj volt, akinek ez az utolsó szereplése a bírói porondon, szögre akasztja a sípot.

Az élmezőny: 1. Bukaresti Steaua 40 pont/21 mérkőzés, 2. Viitorul 39/20, 3. Gázmetán 37/20 (33–20) – még a pontlevonás nélkül, 4. Krajovai Universitatea SK 37/21 (28–21), 5. Dinamó 32/21, 6. KOLOZSVÁRI CFR 1907 30/21.