Orange I. liga – 21. forduló: Februárig éllovas a Viitorul

A román labdarúgó élvonal két hétfői találkozója szentesítette, hogy februárig a Konstancai Viitorul vezeti a táblázatot.

Medgyesen a bajnok Astrában utoljára játszott Denis Alibec, a csatár góllal búcsúzott el csapatától, a Bukaresti Steauához igazol. A találkozót a 45 éves nagybányai Pavel Cristian Balaj vezette, a sípmester 23 idény után úgy döntött, hogy ezután a mérkőzés után visszavonul.

Balaj, az egykori futballjátékos, a Máramaros megyei labdarúgó-szövetség elnöke és 2003-tól nemzetközi FIFA-játékvezető 341 élvonalbeli találkozón fújta a sípot, egyebek között kilencszer vezette a fővárosi Steaua–Dinamó rangadót.

Gheorghe Hagi együttese, a Konstancai Viitorul gyakorlatilag 0–1-ről kezdte a mérkőzést a Botoşani-i FC ellen hazai pályán (Ovidiuban), mindössze nyolc másodperc után ugyanis rezgett a háló: Mihai Roman a bajnokság eddigi leggyorsabb gólját jegyezte. Az egyenlítés negyedóra után, a fordítás a második félidőben jött össze. A találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette.

Eredmények: • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiu Astra 0–1 (gól: Denis Alibec – 55. perc) • Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC 3–1 (Gabriel Iancu – 16. perc, 11 m, Aurelian Chiţu – 50. és Răzvan Marin – 62. perc, illetve Mihai Roman – 1. perc).

*

A pénzügyi sportszerűség megszegése miatt három együttestől 3–3 pontot vonnak le – döntött a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) licencadó bizottsága. Az érintett csapatok: Marosvásárhelyi ESE/ASA, a Gázmetán és a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok.

A bizottság igazgatója, Viorel Duru azt nyilatkozta a hírügynökségeknek, hogy az említett alakulatok nem bizonyították, hogy kifizették tartozásaikat november 30-ig saját alkalmazottaiknak vagy más kluboknak. Az ügyben péntekig lehet fellebbezni, akkor születik meg majd a végleges döntés. Ezek után az egyesületek már csak a lausanne-i székhelyű Sportdöntőbíróságon kérhetnek jogorvoslatot, a döntés közlése után számított 21 napon belül. Ezeket a pontlevonásokat az alapszakasz végén alkalmazzák.

Mint ismeretes, az idényt három együttes kezdte pontlevonással: a Kolozsvári CFR 1907-et és a marosvásárhelyieket a licencfeltételek nem teljesítése miatt 6–6 ponttól fosztották meg, míg a Temesvári ACS Politól összesen 14 pontot vontak le (6-ot ugyanazzal az indokkal, mint a két erdélyi csapatnál, további 8-at pedig mert nem érte el az előző bajnoki idényben a kötelező pontszintet).

A következő játéknap 2017. február 4-én lesz.

A 22. forduló tervezett műsora: • Krajovai Universitatea SK–Voluntari-i FC • Kv. CFR 1907–Steaua • Astra–Mv. ESE • Buk. Dinamó–Viitorul • Botoşani–Chiajnai Concordia • Pandúrok–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC • ACS Poli–Gázmetán. Az idei végeredmény (a táblázat nem tartalmazza az első félidő után 2–0-s hazai vezetésnél felfüggesztett Mv. ESE–Pandúrok találkozó eredményét, amelyről még nem született végső döntés):

1.      Viitorul      21     13     3       5       29–19         42

2.      Steaua        21     12     4       5       27–16         40

3.      Gázm.         21     10     7       4       33–21         37

4.      Krajova      21     11     4       6       28–21         37

5.      Dinamó      21     9       5       7       33–28         32

6.      Kv. CFR     21     10     6       5       34–20         30

7.      Astra 21     8       5       8       21–25         29

8.      Botoşani     21     7       4       10     25–25         25