Orange I. liga: zárult a 9. forduló

Mindkét hétfőre maradt román labdarúgó élvonalbeli mérkőzés a vendégek 2–1-es sikerét hozta, Miriuţă László együttese a kullogók csatáját nyerte meg Medgyesen, a meglepetést viszont a bánságiak jegyezték: a fővárosban győzték le a Dinamót.

Eredmények: • Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia 1–2 (gól: Bojan Golubovic 93. perc, illetve Ronaldo Deaconu – 47. és Paul Batin – 61. perc; kiállítva: Andrei Patache – 84. és Batin – 89. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette) • Bukaresti Dinamó–Temesvári ACS Poli 1–2 (Valentin Ionuţ Costache – 30. perc, illetve Vasvári Gábriel – 37., 11 m és Octavian Drăghici – 63. perc).

A kilencedik fordulót szokásos módon péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük):

Pénteken: • Bukaresti Juventus–Botoşani-i FC (18 órakor, Look Plus) • Jászvásári (Iaşi-i) Politechnika MSC–Voluntari-i FC (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • ACS Poli–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18 órakor, Look Plus) • Krajovai Universitatea SK–Dinamó (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Concordia–Kolozsvári CFR 1907 (18 órakor, Look tv) • FCSB–Gázmetán (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul (20.30 órakor, Look tv). Az állás:

1.       Kv. CFR     9        7        1        1        18–6  22

2.       Astra 9        5        3        1        13–6  18

3.       Krajova      9        5        3        1        12–5  18

4.       FCSB          9        5        3        1        12–7  18

5.       Botoşani     9        5        1        3        14–10         16

6.       ACS Poli    9        5        1        3        11–10         16

7.       Dinamó       9        5        0        4        13–8  15