Ruse először elődöntős WTA-tornán

Folytatta menetelését a selejtezőből főtáblára került Elena-Gabriela Ruse (198. a világranglistán) a németországi Hamburgban rendezett 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán, életében először jutott WTA-torna elődöntőjébe, miután nagy küzdelemben legyűrte a negyedik kiemelt amerikai Danielle Collinst (48.).

A 23 esztendős román teniszező két és fél órás drámai küzdelem után 6:4, 1:6, 7:5-re nyert négy évvel idősebb ellenfele ellen.

Ruse jól kezdte a találkozót, egyszer elnyerte az amerikai lány adogatását, s ez elég volt az első játszmához.  Collins uralta a második felvonást, a 6:1-re nyert szettben Gabriela az utolsó négy gémben mindössze négy labdamenetet nyert meg. A döntő szettet is Danielle kezdte jobban, brékkel vezetett 2:1-re, de Ruse 4:2-re fordított. Collins utolérte 4-nél, a bukaresti teniszező 5:4-es vezetésnél pedig öt meccslabdát elpazarolt. Ezek után Ruse hozta az adogatását (6:5), majd néhány látványos ütéssel brékkel zárta le a mérkőzést.

A román lány 22 nyerő ütés (közte három ász) mellett 38 alkalommal ki nem kényszerített hibát vétett. Collins ilyen jellegű statisztikája 32/58 (közte öt kettős hibával).

Ruse eddigi jutalma 8144 euró és 128 világranglistapont, a döntőbe jutásért az első favorit 21 éves ukrán Dajana Jasztremszka (38.) lesz az ellenfele, aki 7:6 (4), 6:4-re verte a veterán, 34 esztendős olasz Sara Erranit (105.).

A tornán párosban versenyben van még Irina-Maria Bara, akinek Errani a párostársa, és pénteken este a negyeddöntőben a Mona Barthel, Mandy Minella (német, luxemburgi) kettős ellen lépett pályára.