Sikeres befejezés az U FC-nek

Diadalmas győzelemmel zárták a IV. liga bajnokságát a listavezető Kolozsvári U FC labdarúgói, fölényesen nyerve a 2016–2017-es idényt. A 30., utolsó fordulóban a Szamosújvárnémeti Sasok otthonában a kolozsváriak valósággal lehengerelték a házigazdákat 5–0 (1–0) arányban.

(erkedi, póka)

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt edzők tartalékos csapattal álltak ki az utolsó mérkőzésen, az alapegyüttesből csak Cristian Man kapus, Darius Hâmpea és Brian Lemac mezőnyjátékosok szerepeltek a nagy hőségben rendezett találkozón. A többiek mind-mind tartalékok, azaz ifik voltak, de még így is fölényesen nyertek a vendégek.

A kolozsváriak inkább a soron levő feljutási osztályozó összecsapásokra (június 17-én a Kolozsvár Arénában, egy hétre rá rendezik a visszavágót) pihentetik a legjobbakat, akiknek nem lesz könnyű dolguk az erélyes és sokszor a szabálytalanság határán játszó máramarosi bajnokcsapat (Barcánfalvi Lendület vagy Magyarláposi Lápos, szombaton dől el Nagybányán) ellen. Azért örvendetes dolog, a Szamosújvárnémeti Sasok elleni meccsen az öt gólból a tartalékok négyet szereztek. Az első félidőben Denis Hordouan (4. perc) volt eredményes, majd tércsere után Sebastian Salcău (46. perc), Dan Fodor (56.) és Flavius Budin (80. perc) találtak be a helyiek kapujába. Az ötödik gól szerzője a már jól ismert gólkirály, Lemac volt a 74. percben.

Amint az már szokássá vált, a főiskolásokat  utolsó vidéki kiszállásukra mintegy száz U FC szurkoló is elkísérte, míg a hazaiakat 200 néző (fele szamosújvári) biztatta.

Pénteken 17 órakor a Román Kupa megyei szakaszában az U FC-re a Katonai Glória (V. liga) elleni döntő vár, amelyet a Dan Anca Sportbázison rendeznek.

Az U FC 27 győzelemmel és egy döntetlennel (167–9-es gólaránnyal), 82 ponttal végzett az első helyen, megelőzve a 61 pontos Szamosújvári Atletic Olimpiát és a 60 pontos Tordai Üveg Aranyost.

Az egyetemisták összeállítása: Man – Potcoavă, Ionescu, Irimie (46. perc Telcean), Manu – Fizeşan (59. perc Budin), Fodor – Hordouan, Rogozan (46. perc Salcău), Hâmpea (52. perc Chiorean) – Lemac.

Az U FC leigazolta a következő szezonra a 22 esztendős Octavian Ursut és az öt évvel idősebb és másik visszatérő Mihai Onicaşt (a csapatmenedzser Marian Onicaş fia). Mindketten legutóbb a második ligás Szatmárnémeti Olimpiát erősítették.