Túljutott első barátságos mérkőzésen az Egészség

Elkezdte az idei tél ellenőrző mérkőzéseinek sorozatát a III. ligában szereplő Kolozsvári Egészség labdarúgócsapata. Kiss Csaba és Dan Matei edzők tanítványai a szamosfalvi műfüves pályán 4–2 arányban bizonyultak jobbnak a IV. ligás Erdély/Ardealul együttesével szemben. A két gárda vezetői úgy egyeztek meg, három 30 perces félidőt játszanak, és így is történt. Érdekes, csak az utolsó részben születtek a gólok, addig 0–0 volt az eredmény.

ERKEDI CSABA

Különösen a Zöld Vírusoknak jól fogott az eddigi felkészülés, annak ellenére, hogy első alkalom az idén, amikor a csapat nem utazott el a hagyományos máramarosi edzőtáborba. Alig néhány perc alatt hat gól született. A nyerteseknél éppen az újoncok voltak eredményesek, azaz Yuh, Tilincă, Váradi és Horaţiu Rus, míg a hazaiak szerzeményei Mih és Andronic nevéhez fűződik.

Január 27-én, szombaton mind az Egészség, mind az Erdély Kolozsvárott játszik újabb edzőmeccset a nemrég alakult Nagybányai Minaur együttesével. A vendégek 22 fős kerettel érkeznek a Szamos-parti városba.