Újabb hazai röplabdavereségek

Nem sikerült örömet szerezniük a Kolozs megyei férfi röplabdázóknak a karácsonyi ünnepek küszöbén, mindkettő hazai pályán kapott ki.

(erkedi, póka)

Annak ellenére, hogy a Dési Egyesülés sokkal erősebb ellenféllel állt szemben, a hazaiak azért bíztak egy jobb szereplésben. Amint a szettek eredményei is mutatják, a találkozó elég szoros volt, mindhármat nehezen nyerték a vendégek. A második játszmában például Victor Lazăr és Szilágyi Tibor edzők tanítványai többször is vezettek és voltak pillanatok amikor egyenrangú ellenfélnek bizonyultak a pénzügyileg is jobban álló Bukaresti MSC együttesével. Ezen az őszön többször is bebizonyosodott Désen, hogy a végére elfáradnak az Egyesülés játékosai és minden alkalommal fejet hajtanak vendégeik előtt. Ilyen gyenge félidőt még nem zárt az A1-bajnokságban a dési alakulat, amely csak tíz pontot gyűjtött be a bajnokság eddig lebonyolított időszakában. Rövid vakáció után, január elején nagyobb lelkesedéssel vágnak neki a tavaszi idénynek az Egyesülés röplabdázói, legalábbis ezt ígérték a klub szakvezetői.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Bukaresti MSC 0:3 (–22, –23, –24) – a találkozó 81 percet tartott.

A Horia Demian Sportcsarnokba a címvédő látogatott el, és esélyt sem adott a Lőtei Rómeó Attila edzette a Kolozsvári Universitatea SK csapatának. Egy óra és 19 perc perc játék után az oltyánok ünnepelhettek.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea SK–Krajovai U MSC 0:3 (–14, –19, –20).

További eredmények: • Bukaresti Steaua–Bákói Ştiinta 3:0 • Zilahi MRK–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:1 • Galaci Arcada–Karánsebesi SE 3:0. A Ploieşti-i Tricolorul LMV–Karácsonkői/Piatra Neamţ-i összecsapást 2017. január 25-én játsszák. Addig is a táblázaton: 1. Steaua 34 pont (36:10), 2. Zilah 34 (38:11), 3. Arcada 31, …, 10. DÉS 10, 11. KOLOZSVÁR 7.