US Openen történt

A New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokságon a hölgyeknél kiesett a világelső, Karolína Plískova így hétfőtől átadja „trónját” Garbine Muguruza Blancónak. A férfiaknál nem jön össze a Nadal–Federer álomelődöntő, a svájcit ugyanis a Flushing Meadowsban szenzációsan teljesítő Juan Martín del Potro búcsúztatta négy szettben.

Az ifjabb Plískova számára (két perccel később született, mint egypetéjű ikertestvére Krystina) számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a US Openen. A cseh játékos – akit tavaly csak a fináléban állított meg a német Angelique Kerber – szerdán a hazai közönség előtt szereplő CoCo Vandeweghe ellen lépett pályára, s egy szoros, majd egy sima szettben maradt alul.

Ez egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől már nem ő vezeti majd a világranglistát, első helye megőrzéséhez ugyanis ismét be kellett volna jutnia a döntőbe. Az élre a spanyol ugrik. Simona Halep nagy valószínűséggel a második helyen marad, csak akkor csúszik le a harmadikra, ha Venus Williams nyeri az amerikai Grand Slam-tornát.

Az Australian Openen elődöntős Vandeweghe Venus Williams és Sloane Stephens után a harmadik amerikai játékos volt, aki bejutott a legjobb négy közé az idei US Open női versenyében. Később Madison Keys követte, így mind a négy játékos a hazai színeket képviseli majd az elődöntőben. Legutóbb 1981-ben fordult elő, hogy csak hazai teniszező szerepelt az elődöntőben: akkor Martina Navratilová, Chris Evert, Barbara Potter és a végső győztes Tracy Austin érte el ezt a bravúrt. Színtiszta amerikai döntőre legutóbb 2002-ben került sor, akkor Serena Williams győzött nővére, Venus ellen.

Rafael Nadal leiskolázta fiatal orosz ellenfelét, a spanyol Nadal mindössze öt játékot veszített a 19 éves Andrej Rubljov ellen, és a legjobb négy közé jutott. A 31 esztendős spanyol klasszis az elődöntőben Juan Martín del Potróval találkozik. Az argentin négy szettben legyőzte, s ezzel búcsúztatta a korábbi világelső, ötszörös bajnok svájci Roger Federert. A másik ágon a spanyol Pablo Carreno Busta a dél-afrikai Kevin Andersonnal mérkőzik.

Babos Tímea a cseh Andrea Hlavackovával az oldalán ugyan elkezdte párosmérkőzését, a Sania Mirza, Su-aj Peng (indiai, kínai) kettős elleni negyeddöntő azonban az első játszma elején, 2:2-nél eső miatt félbeszakadt. Babosék csütörtökön este, lapzárta után folytatták az összecsapást.

Eredmények, egyes, negyeddöntő:

Nők: Vandeweghe (amerikai, 20.)–Ka. Plískova (cseh, 1.) 7:6 (4), 6:3; Keys (amerikai, 15.)–Kanepi (észt) 6:3, 6:3. Elődöntő: Vandeweghe–Keys és V Williams (amerikai, 9.)–Stephens (amerikai).Férfiak: Nadal (spanyol, 1.)–Rubljov (orosz) 6:1, 6:2, 6:2; Del Potro (argentin, 24.)–Federer (svájci, 3.) 7:5, 3:6, 7:6 (8), 6:4. Elődöntő: Nadal–Del Potro és Carreno Busta (spanyol, 12.)–Anderson (dél-afrikai, 28.).