Australian Open: két szettben győztek Babosék az első fordulóban

Babos Tímea (a képen) – oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával – bejutott a legjobb 32 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyében.

A magyar, orosz kettős két szettben, 1 óra 20 perc alatt győzte le csütörtökön a Sorana Cârstea, Carina Witthöft román, német duót. A Babos honlapján olvasható beszámoló szerint nagyszerűen kezdték a 45 perces első játszmát, de a gyors brék után váratlan hullámvölgybe kerültek. A páros 2:1 után 40–30-ról elveszítette a szerváját, majd két bréklabdáról sem tudta elnyerni újra az ellenfél adogatását. Babosék aztán 3:3 után újra brékeltek, s innen már viszonylag sima volt az út az első szett begyűjtéséhez. A második játszma már sokkal simábban alakult, nagyobb fordulatok nélkül.

Végeredmény: Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz)–Cârstea, Witthöft (román, német, 15.) 6:4, 6:2.

A múlt héten Sydneyben tornagyőztes Babosék eredetileg Serena és Venus Williams párosával találkoztak volna, de a 14-szeres Grand Slam-győztes amerikai kettős nem sokkal a szerdai kezdés előtt visszalépett. Így került át csütörtökre – új ellenféllel – az első mérkőzés. A magyar, orosz kettős következő ellenfele a Tatjana Maria, Pauline Parmentier német, francia páros lesz.

Párosban már csak egy román teniszező van versenyben Cârsteához hasonlóan Irina-Camelia Begu is kiesett, csak Raluca-Ioana Olaru örülhetett. A 27 éves Olaru, oldalán az ukrán Olga Szavcsukkal két sima szettben lépett tovább, 6:2, 6:4 arányban nyertek a Naomi Osaka, Monica Puig (japán, Puerto Ricó-i) duó ellen. Olaruék következő ellenfele a Raquel Atawo, Ji-fan Zsu (amerikai, kínai) páros lesz. A győztesek eddigi jutalma 23 ezer ausztrál dollár és 130 világranglistapont.

Begu és párostársa, a spanyol Lara Arruabarrena Vecino sima vereséget szenvedett a Louisa Chirico, Elise Mertens (amerikai, belga) kettőstől, 6:3, 6:4 arányban kaptak ki.

A csütörtöki nap csendesen indult, a pályára lépett kiemelt játékosok zöme továbblépett a harmadik fordulóba. A férfiaknál a harmadikként rangsorolt kanadai Milos Raonic három szettben verte a luxemburgi Gilles Müllert.

Biztosan nem védi meg címét Djokovics

A bombák később robbantak: megszületett az idei ausztrál nyílt teniszbajnokság legnagyobb meglepetése: a címvédő, hatszoros bajnok Novak Djokovics már a második fordulóban búcsúra kényszerült, miután öt szettben kikapott a világranglistán 117. üzbég Gyenyisz Isztomintól.

A volt világelső rengeteget hibázott, s rövidítésben vesztette el az első szettet, majd fordítani tudott, de az élete meccsét játszó, 30 éves rivális egy újabb szoros játszmában egyenlített, így jöhetett a döntő felvonás. Ebben Isztomin egy brékkel előnybe került, s már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. A meccs 4 óra 48 percig tartott.

Djokovics és a szabadkártyával indult Isztomin mind az öt eddigi összecsapását a szerb sztár nyerte.

A világranglistán második Djokovics korábban 2008-ban, 2011-ben, 2012-ben, 2013-ban, 2015-ben és 2016-ban bizonyult a legjobbnak Melbourne-ben.

A férfiaknál címvédő Djokovics után a nőknél favoritként számon tartott, harmadik kiemelt Agnieszka Radwanska is kiesett. A lengyel játékos a világranglistán 79. horvát Mirjana Lucsics-Baronitól szenvedett vereséget két sima játszmában.

Serena Williams viszont könnyedén ment tovább, második győzelmével már a 32 között jár: a hatszoros bajnok amerikai sztár a cseh Lucie Safarova ellen bizonyult jobbnak két játszmában. A volt világelső, 35 éves játékos a következő körben honfitársa, az első fordulóban Babos Tímeát kiejtő Nicole Gibbs ellen lép majd pályára.

Érdekesebb eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Férfiak: Raonic (kanadai, 3.)–Müller (luxemburgi) 6:3, 6:4, 7:6 (4); Bautista Agut (spanyol, 13.)–Nisioka (japán) 6:2, 6:3, 6:3; Dimitrov (bolgár, 15.)–Csung (dél-koreai) 1:6, 6:4, 6:4, 6:4; Gasquet (francia, 18.)-Berlocq (argentin) 6:1, 6:1, 6:1; Ferrer (spanyol, 21.)–Escobedo (amerikai) 2:6, 6:4, 6:4, 6:2; Simon (francia, 25.)–Dutra Silva (brazil) 6:4, 6:1, 6:1; Carreno Busta (spanyol, 30.)–Edmund (brit) 6:2, 6:4, 6:2; Kohlschreiber (német, 32.)–Young (amerikai) 7:5, 6:3, 6:0; Isztomin (üzbég)–Djokovics (szerb, 2.) 7:6 (8), 5:7, 2:6, 7:6 (5), 6:4; Monfils (francia, 6.)–Dolgopolov (ukrán) 6:3, 6:4, 1:6, 6:0; Goffin (belga, 11.)–Stepanek (cseh) 6:4, 6:0, 6:3; Karlovics (horvát, 20.)–Whittington (ausztrál) 6:4, 6:4, 6:4; A. Zverev (német, 24.)–Tiafoe (amerikai) 6:2, 6:3, 6:4.Nők: Ka. Pliskova (cseh, 5.)–Blinkova (orosz) 6:0, 6:2; Cibulková (szlovák, 6.)-Hszie (tajvani) 6:4, 7:6 (8); Konta Johanna (brit, 9.)–Oszaka (japán) 6:4, 6:2; Vesznyina (orosz, 14.)–Minella (luxemburgi) 6:3, 6:3; Strycova (cseh, 16.)–Petkovic (német) 6:0, 7:5; Wozniacki (dán, 17.)–Vekic (horvát) 6:1, 6:3; Garcia (francia, 21.)–Dodin (francia) 6:7 (3), 6:4, 6:4; Makarova (orosz, 30.)–Errani (olasz) 6:2, 3:2-nél Errani feladta; Osztapenko (lett)–Putyinceva (kazah, 31.) 6:3, 6:1; Lucsics-Baroni (horvát)–A. Radwanska (lengyel, 3.) 6:3, 6:2; Bacsinszky Tímea (svájci, 12.)–Kovinics (montenegrói) 6:1, 7:6 (5); S. Williams (amerikai, 2.)–Safarova (cseh) 6:3, 6:4; Gavrilova (ausztrál, 22.)–Konjuh (horvát) 6:2, 1:6, 6:4; Szakkari (görög)–Cornet (francia, 28.) 7:5, 4:6, 6:1.