Bajnokságról bajnokságra: bajnokot avattak Angolhonban

A román labdarúgó első osztályban a kiesők sorsáról döntő alsóházi (7–14. hely) sorozat még tart, emellett az európai topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről számolunk be – a német mellett újabb országban eldőlt a bajnoki cím sorsa.

Orange I. liga

A román labdarúgó élvonal rájátszásában, az alsóházban vasárnap este rendeztek mérkőzést a 10. fordulóban – a temesvári összecsapás döntetlennel végződött, a vendég jászvásáriaktól a magyar idegenlégiós volt eredményes. Bőle Lukács 76. percet töltött a pályán.

Eredmény: • Temesvári ACS Poli–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 1–1 (gól: Josip Fucek – 48. perc, illetve Bőle Lukács – 42. perc). Lapzárta után ért véget a Marosvásárhelyi ESE/ASA–Botoşani-i FC és a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Chiajnai Concordia találkozó. Az állás: 1. Jászvásár 35 pont/10 mérkőzés, 2. Medgyesi Gázmetán 34/10, 3. Voluntari-i FC 30/10, 4. Botoşani 27/9,  5. ACS Poli 23/11 (11–10), 6. Concordia 23/10 (9–11), 7. Pandúrok 17/9, 8. Mv. ESE 13/9.

Serie A

Az AS Róma hátrányból fordítva győzött a Torinói Juventus ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában, ezzel továbbra is őrzi a második helyét. A vendég torinóiaknak már a döntetlen is elég lett volna ahhoz, hogy sporttörténelmi sikert érjenek el: sorozatban hatodszor végezzenek az élen a Serie A-ban. Bő húsz perc elteltével meg is szerezték a vezetést a gaboni Mario Lemina révén, de Daniele De Rossi gyorsan egyenlített. A szünet után Stephan El Shaarawy, majd a belga Radja Nainggolan lőtt szép gólt, innen pedig nem tudott visszakapaszkodni a Bajnokok Ligája-döntős Juventus.

Az AS Róma a győzelemmel maga mögött tartotta az SSC Nápolyt, így továbbra is őrzi lépéselőnyét a BL-főtáblát érő második helyért zajló küzdelemben.

A Fiorentina hazai pályán 3–2-re legyőzte Az SS Laziót, a rómaiaknak ezzel remek sorozatuk szakadt meg, ugyanis ezt megelőzően legutóbb januárban a címvédő Juventus otthonában kaptak ki idegenben. A házigazdáknál Ciprian Tătăruşanu védett, Ianis Hagi a cserepadról nézhette a meccset, a vendégeknél végigjátszotta a mérkőzést a hátvédsorban Ştefan Radu.

Eredmények: • Fiorentina–SS Lazio 3–2 • Atalanta Bergamo–AC Milan 1–1 • AC Torino–SSC Nápoly 0–5 • Bologna–Pescara 3–1 • Cagliari–Empoli 3–2 • Crotone–Udinese 1–0 • AC Palermo–Genoa 1–0 • Sampdoria–Chievo 1–1 • Milánói Internazionale–Sassuolo 1–2 • AS Róma–Torinói Juventus 3–1. A tabellán: 1. Juventus 85 pont, 2. Róma 81, 3. Nápoly 80, 4. Lazio 70, 5. Atalanta 66, 6. Milan 60.

Primera División

Neymar mesterhármast rúgott a Las Palmasnak, az FC Barcelona és a Real Madrid is 4–1-re diadalmaskodott – az utolsó fordulóig nyitott a spanyol bajnokság.

Eredmények, 37., utolsó előtti forduló: • Espanyol Barcelona–FC Valencia 0–1 • Osasuna Pamplona–Granada 2–1 • Deportivo Alavés–Celta Vigo 3–1 • Athletic Bilbao–Leganés 1–1 • Real Betis Sevilla–Atlético Madrid 1–1 • Eibar–Sporting Gijón 0–1 • Las Palmas–FC Barcelona 1–4 • Villarreal–Deportivo La Coruńa 0–0 • Real Madrid–FC Sevilla 4–1 • Real Sociedad–Malaga 2–2. A sorrend: 1. Barcelona 87 pont/37 mérkőzés (112–35), 2. Real Madrid 87 (100–40), 3. Atlético 75/37, 4. Sevilla 69/37, 5. Villarreal 64/37, 6. Athletic Bilbao 63/37.

Bundesliga

A Szalai Ádámmal felálló 1899 Hoffenheim kiütéses győzelmet aratott a Werder Bremen otthonában a német bajnokság 33., utolsó előtti fordulójában. A vendéggólok sorát a magyar csatár nyitotta a hetedik percben, ez volt szezonbeli nyolcadik találata.  Dárdai Pál csapata, az Európa Liga-indulásért harcoló Hertha Berlin SC sorozatban kilenc idegenbeli vereség után most győzött a már kiesett Darmstadt vendégeként, ezzel óriási lépést tett céljai elérése felé. Az újonc RB Lipcse Gulácsi Péterrel a kapuban igazi felszabadult, szinte tét nélküli összecsapáson 5–4-re kikapott a címvédő, s már bajnok Bayern Münchentől úgy, hogy a 84. percben még 4–2-re vezetett. A lipcseieknek így is van okuk az örömre, ugyanis mivel a Dortmund nem nyert Ausgburgban, biztossá vált a második helyük. A második kieső az Ingolstadt lett, amely ugyan döntetlent ért el a Freiburg otthonában, de ez kevésnek bizonyult a további reménykedésre.

Eredmények: • Bayer Leverkusen–1. FC Köln 2–2 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Hamburger SV 1–1 • FSV Mainz 05–Eintracht Frankfurt 4–2 • FC Augsburg–Borussia Dortmund 1–1 • Werder Bremen–1899 Hoffenheim 3–5 • SV Darmstadt 98–Hertha Berlin SC 0–2 • SC Freiburg–FC Ingolstadt 04 1–1 • RB Lipcse–Bayern München 4–5 • VfL Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1. A táblázaton: 1. (és már bajnok) Bayern 79 pont, 2. Lipcse 66, 3. Dortmund 61 (68–37), 4. Hoffenheim 61 (64–37), 5. Hertha 49, 6. Freiburg 48.

Premier League

A Tottenham Hotspur egy góllal nyert a Manchester United ellen az angol bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának vasárnapi rangadóján, ezzel eldőlt, hogy ezüstérmes lesz. A 2–1-es hazai siker egyben azt is jelenti, hogy az MU a bajnoki helyezésével nem szerez kvalifikációt a legrangosabb európai kupasorozatba, amelynek csoportkörébe az Európa Liga megnyerésével – a sorozat döntőjében a holland Ajax Amszterdam lesz az ellenfele – még bejuthat. A következő idényben BL-csoportkörös Tottenham Hotspur az MU elleni találkozóval búcsúzott a White Hart Lane-től, amelynek szomszédságában új stadion épül. A lefújás után a szurkolók a küzdőtérre özönlöttek, hogy ők is búcsút vegyenek. A Spurs hazai pályája a következő idényben a Wembley lesz.

Eredmények: • Everton–Watford 1–0 • West Bromwich Albion–Chelsea 0–1 • Stoke City–Arsenal 1–4 • AFC Bournemouth–Burnley 2–1 • Middlesbrough–Southampton 1–2 • Sunderland–Swansea City 0–2 • Manchester City–Leicester City 2–1 • Crystal Palace–Hull City 4–0 • West Ham United–FC Liverpool 0–4 • Tottenham Hotspur–Manchester United 2–1. Az állás: 1. (és már bajnok) Chelsea 87 pont/36 mérkőzés, 2. Tottenham 80/36, 3. Liverpool 73/37, 4. Man. 72/36, 5. Arsenal 69/36, 6. MU 65/36.

Ligue 1

A francia pontvadászat 37., utolsó előtti fordulójában az AS Monaco nyolcadik bajnoki címe közelébe került, miután a hercegségiek kiütéses győzelmet arattak az OSC Lille felett vasárnap este. A szerdán esedékes Saint-Étienne elleni pótláson már eldőlhet a cím sorsa, a Monaco legutóbb az 1999–2000-es idényben diadalmaskodott legutóbb.

Eredmények: • Montpellier–Olympique Lyon 1–3 • Girondins Bordeaux–Olympique Marseille 1–1 • Nizza/Nice–Angers 0–2 • Caen–Stade Rennes 0–1 • Bastia–Lorient 2–0 • Dijon–Nancy 2–0 • AS Monaco–OSC Lille OSC 4–0 • Nantes–Guingamp 4–1 • Saint-Étienne–Paris Saint-Germain 0–5 • Metz–Toulouse 1–1. A sorrend: 1. Monaco 89 pont/36 mérkőzés, 2. PSG 86/37, 3. Nice 77/37, 4. Lyon 66/37, 5. Marseille 59/37, 6. Bordeaux 58/37.

Portugália és Hollandia

Egy fordulóval a vége előtt kiderült: sorozatban negyedszer, története során 36. alkalommal lett portugál bajnok a Benfica Lisszabon csapata, miután 5–0-ra legyőzte a Vitória Guimaraest, és behozhatatlan az előnye az FC Porto előtt. Az utolsó fordulóban a Heracles ellen aratott 3–1-es győzelmének köszönhetően – 18 év elteltével először – megnyerte a holland bajnokságot a Feyenoord Rotterdam. Az immáron 15-szörös bajnok együttes legutóbb az 1998–1999-es idényben végzett az Eredivisie első helyén. A Feyenoord mögött az Európa Liga-döntős Ajax Amszterdam lett a második, egyetlen ponttal lemaradva riválisától