Bajnokságról bajnokságra: nőtt a FCSB előnye

Foci-összeállításunkban ezúttal nem csak az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeire, hanem a román élvonal vasárnap esti meccsére is kitérünk.

Orange I. liga, rájátszás

Vasárnap este a labdarúgó román első osztály felsőházi mérkőzésén, a rájátszás ötödik fordulójában a FCSB (korábban Steaua) csapata Szörényvárott/Drobeta Turnu Severinben vendégszerepelt, ahol a Krajovai Universitatea SK volt a pályaválasztó.

A fővárosiak egygólos sikert arattak, s ezzel növelték előnyüket az élen.

A 34. percben kis híján tragédia történt: az oltyánok válogatott játékosát, Andrei Ivant lekönyökölte Marius Bălaşa (a képen; Marius Avram bukaresti játékvezető még sárga lapot sem ítélt neki), a csatár pedig ájultan rogyott össze. Szerencse Florin Niţă kapussal, a FCSB hálóőre odarohant, megfordította Ivant, és gondoskodott róla, hogy ne nyelje le a nyelvét. Ezek után Ivan még a játékot is folytatni tudta.

Végeredmény: • Krajovai Universitatea SK–FCSB 0–1 (gól: Eddy Harlem Gnohere – 73. perc). Lapzárta után ért véget a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Dinamó és az alsóházban (7–14. hely) rendezett Chiajnai Concordia–Medgyesi Gázmetán összecsapás.

Az 1–6. hely állása: 1. FCSB 36 pont/5 mérkőzés, 2. Konstancai Viitorul 34/5, 3. KOLOZSVÁRI CFR 1907 29/5, 4. Krajova 27/5, 5.   Dinamó 26/4, 6. Astra 23/4.

Kisorsolták a Román Kupa elődöntőit, Krajova–Voluntari-i FC és Astra–Temesvári ACS Poli találkozót rendeznek. Az első mérkőzést április 25. és 27. között, a visszavágót, május 16. és 18. között bonyolítják le. A voluntari-i és a temesvári együttes nem nyújtott be iratcsomót európai licenchez, így ha netán elhódítják a trófeát, nem szerepelhetnek az Európa Ligában. A döntő május 27-én lesz.

Serie A

A magyar játékosokat foglalkoztató csapatok közül a Bologna és a Palermo is simán kikapott esélyesebb ellenfelétől az olasz bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Bologna hazai pályán 3–0-ra veszítette el az AS Róma elleni meccset, Nagy Ádám kezdő volt, és a 63. percben lecserélték. A kieső helyen álló Palermo 4–0-ra kapott ki az AC Milan otthonában. Balogh Norbert a cseresorból nézte végig a találkozót, Sallai Rolandot pedig az 54. percben küldte pályára edzője.

Eredmények: • Torinói Juventus–Chievo 2–0 • Atalanta Bergamo–Sassuolo 1–1 • Empoli–Pescara 1–1 • Sampdoria–Fiorentina 2–2 (a vendégeknél Ciprian Tătăruşanu védett, Ianis Hagi a cserepadot koptatta) • Udinese–Genoa 3–0 • Crotone–Milánói Internazionale 2–1 • AC Milan–AC Palermo 4–0 • Bologna–AS Róma 0–3 • Cagliari–AC Torino 2–3 • SS Lazio–SSC Nápoly 0–3. A tabellán: 1. Juventus 77 pont, 2. Róma 71, 3. Nápoly 67, 4. Lazio 60, 5. Atalanta 59, 6. Milan 57.

Primera División

Az FC Barcelona meglepetésre kétgólos vereséget szenvedett a Malaga vendégeként a spanyol bajnokság 31. fordulójában. A katalánok tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, miután Neymart a 66. percben kiállították. A 32. percben Sandro Ramirez szerzett vezetést a hazaiaknak, aki tavaly nyáron éppen a katalán klubtól igazolt Málagába. A 65. percben Neymart második sárga lappal kiállította a játékvezető, a végeredményt pedig a rendes játékidő végén Jonathan Rodríguez állította be. A Real Madrid csak félig botlott a fővárosi rangadón, így tovább növelte előnyét az élen.

Eredmények: • FC Sevilla–Deportivo La Coruńa 4–2 • Real Madrid–Atlético Madrid 1–1 • Espanyol Barcelona–Deportivo Alavés 1–0 • Villarreal–Athletic Bilbao 3–1 • Malaga–FC Barcelona 2–0 • Granada–FC Valencia 1–3 • Celta Vigo–Eibar 0–2 • Osasuna Pamplona–Leganes 2–1 • Las Palmas–Real Betis Sevilla 4–1. Lapzárta után ért véget a Real Sociedad–Sporting Gijón találkozó. Az állás: 1. Real Madrid 72 pont/30 mérkőzés, 2. Barcelona 69/31, 3. Atlético 62/31, 4. Sevilla 61/31, 5. Villarreal 54/31, 6. Eibar 50/31.

Bundesliga

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin SC két góllal verte a vendég Augsburgot a német bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az ötödik helyre visszatérő berliniek sorozatban három vereség után győztek ismét.

Eredmények: • Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 2–2 • Bayern München–Borussia Dortmund 4–1 • RB Lipcse–Bayer Leverkusen 1–0 • SC Freiburg–FSV Mainz 05 1–0 • Hamburger SV–1899 Hoffenheim 2–1 • 1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 2–3 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–VfL Wolfsburg 4–1 • Hertha BSC–FC Augsburg 2–0 • FC Ingolstadt 04–SV Darmstadt 98 3–2. A sorrend: 1. Bayern München 68 pont, 2. Lipcse 58, 3. Hoffenheim 51, 4. Dortmund 50, 5. Hertha 43, 6. Freiburg 41.

Premier League

A Manchester United három góllal nyert a sereghajtó Sunderland otthonában az angol bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az utóbbi hét mérkőzésükön mindössze egy pontot szerző hazaiak – akik a 43. perctől emberhátrányban küzdöttek – egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülnek a bennmaradást illetően. Az MU ezzel szemben 21 meccse veretlen, legutóbb októberben kapott ki a Premier League-ben.

Eredmények: • AFC Bournemouth–Chelsea 1–3 • Manchester City–Hull City 3–1 • Middlesbrough–Burnley 0–0 • Stoke City–FC Liverpool 1–2 • West Bromwich Albion–Southampton 0–1 • West Ham United–Swansea City 1–0 • Tottenham Hotspur–Watford 4–0 • Sunderland–Manchester United 0–3. Lapzárta után kezdődött a Crystal Palace–Arsenal mérkőzés. Az élen: 1. Chelsea 75 pont/31 mérkőzés, 2. Tottenham 68/31, 3. Liverpool 63/32, 4. Man. City 61/31, 5. MU 57/30, 6. Arsenal 54/29.

Ligue 1

A francia pontvadászat 32. fordulója után is vezet az AS Monaco és tapad rá a Paris Saint-Germain, mindkét együttes begyűjtötte a kötelező három pontot.

Eredmények: • OSC Lille–Nizza/Nice 1–2 • Olympique Lyon–Lorient 1–4 • Angers–AS Monaco 0–1 • Girondins Bordeaux–Metz 3–0 • Caen–Montpellier 0–2 • Dijon–Bastia 1–2 • Nancy–Stade Rennes 3–0 • Toulouse– Olympique Marseille 0–0 • Saint-Étienne–Nantes 1–1 • Paris Saint-Germain–Guingamp 4–0. Az élmezőny: 1. Monaco 74 pont/31 mérkőzés, 2. PSG 71/31, 3. Nice 70/32, 4. Lyon 54/32, 5. Bordeaux 49/32, 6. Marseille 48/32.