Betano I. liga: Zárul az alapszakasz

A labdarúgó román élvonalban hétfőn kellett volna zárulnia az alapszakasz 26., utolsó fordulójának. A hétvégén pedig már rajtol a rájátszás.

Amint röviden már jeleztük a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban játszott mérkőzésen 2–0 (0–0) arányban legyőzte a sereghajtó Bukaresti Juventust. A 64. percben Billel Omrani értékesített a kézdivásárhelyi Elek Róbert kapusról kipattanó labdát (0–1), majd a Râmnicu Vâlcea-i Adrian Comănescu játékvezető a Ciprian Deac elleni szabálytalanság nyomán 11-est ítélt a vasutasoknak. A CFR 1907 egyik téli szerzeménye, Cornel Alexandru Ioniţă II. végezte el a büntetőt, lövését védte Virgil Andrei Drăghia kapus, de visszapattant Ioniţăhoz, aki végül betalált (0–2). A mérkőzés végéig Paulo Vinícius, Omrani és Deac hagyott ki helyzetet, de a végeredmény nem változott.

Dan Petrescu a következő csapatot szerepeltette: Vâtcă – Manea, Vinícius, Andrei Mureşan, Camora – Hoban, Cúlio – Omrani (82. perc Costache), Deac, Mailat (87. perc Balde) – Ţucudean (61. perc Ioniţă II.).

További vasárnapi eredmény: • FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–0 (gól: Ousmane Viera – 51. perc, öngól és Dennis Man – 86. perc).

A hétfőre kiírt Concordia Chiajna–Voluntari-i FC összecsapást az időjárási viszonyok és a pálya alkalmatlansága miatt keddre halasztották, 17.30 a kezdési időpont.

A Bukaresti Dinamó kiesése a rájátszásból a várt következménnyel járt: menesztették Miriuţă Lászlót, és kinevezték helyébe a 36 éves Florin Bratut.

14.    Juventus     26     1       8       17     12–47         11

A rájátszásban az 1–6. és 7–14. helyezettek külön-külön folytatják, a pontszámok – szükség esetén felfelé kerekítéssel – megfeleződnek.

A felsőház állása: 1. Kv. CFR 30 pont, 2. FCSB 28, 3. Krajova 26, 4. Astra 22, 5. Viitorul 22, 6. Jászvásár 20.

A rájátszás első két fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 csapata hazai pályán, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban fogadja a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC-t, majd az FCSB-t.

A menetrend, 1. forduló: • Kv. CFR 1907–Jászvásár • FCSB–Konstancai Viitorul • Krajovai Universitatea SK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra. 2. forduló: • Jászvásár–Astra • Viitorul–Krajova • Kv. CFR 1907–FCSB.