II. liga: törölték a Turris-Oltul eredményeit

Mint ismeretes, a Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul visszalépett a labdarúgó II. liga további küzdelmeiből – hivatalos közlemény nem született az együttes 15 meccsének sorsáról, viszont a szakszövetség (FRF) most törölte a Teleorman megyei együttes eredményeit.

A legnagyobb vesztes a Kolozsvári U FC, amely a 6-ról a 11. helyre csúszott vissza, miután elvesztette a győzelem utáni három pontját.

A visszalépés egyúttal azt is jelenti, hogy ebben az idényben nem hat, hanem öt csapat búcsúzik a másodosztálytól.

A folytatásban 16. fordulót csütörtökön elkezdték.

Az első eredmények: • Temesvári ASU Politechnika–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 2–0 (gól: Ioan Mera – 61. és Dorin Codrea – 68. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Kolozsvári U FC 1–2 (Daniel Pîrvulescu – 77. perc, Sérgio Miguel Hora Ribeiro 2 – 24. és 76. perc, a második 11 m).

Szombattól keddig bonyolítják le a többi találkozót (az összecsapások javarésze 11 órakor kezdődik, az ettől eltérő időpontot közöljük – utóbbi találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Szombaton: • FK Csíkszereda–Resicabányai MSC • Szlatinai MSC–Mioveni-i SK • Lénárdfalvi ACSF–Chiajnai Concordia • Bákói Aerostar–Szloboziai Unirea • Călăraş-i Dunărea–Konstancai Farul (12.30-kor). Vasárnap: • Bukaresti Rapid–Temesvári Ripensia. Kedden: • Ploieşti-i Petrolul–Bukaresti Metaloglobus (19 órakor). A Zsilvásárhelyi Pandúrok és a Krajovai U 1948 szabadnapos. Az állás:

1.      Krajova      14     8       6       0       27–12         30

2.      ASU Poli    15     7       6       2       16–11         27

3.      Jövő P.       14     8       1       5       27–23         25

4.      Rapid         13     8       1       4       21–19         25

5.      Călăraşi      13     7       2       4       18–14         23

6.    Kv. U FC   14     7       2       5       16–12         23

7.      Petrolul      14     6       3       5       23–14         21