Kupáról kupára, bajnokságról bajnokságra

Az európai labdarúgó élvonal egy része kupamérkőzésekkel, a másik fele bajnoki meccsekkel (esetleg azok pótlásával) volt elfoglalva. Focikörképünkben a Magyar Kupa negyeddöntőire is kitérünk.

Magyar Kupa

A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének hőse a harmadosztályú Budafok, amely nagy bravúrt végrehajtva bejutott a legjobb négy közé: az első meccsen elszenvedett 2–1-es hazai vereségét követően a szerdai visszavágón 2–0-ra nyert az NB II-es Sopron vendégeként.

Eredmények, Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó (kiemelve a továbbjutó): • Diósgyőri VTK–Ferencvárosi TC 0–0 – továbbjutott az FTC 2–1-es összesítéssel (a kép a mérkőzésen készült, balra a Diósgyőri játékosa Fülöp István, labdával Botka Endre) • Swietelsky-Sopron (Magyar NB II.)–Budafok (III.) 0–2 –tj. a Budafok 3–2-es összesítéssel • Szolnoki MÁV FC (II.)–Mezőkövesd Zsóry FC 3–4 – tj. a Mezőkövesd kettős győzelemmel, 7–4-es összesítéssel • Budapesti Vasas–Újpest FC 0–1 – tj. a Vasas 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Olasz Kupa

Az SS Lazio 3–2-re kikapott az AS Rómától a visszavágón, ám az elődöntős párharcot 4–3-ra így is megnyerte, így bejutott a Olasz Kupa fináléjába. A fővárosi derbi keddi felvonásán a 2–0-s előnnyel kezdő Lazio szerzett vezetést, majd a második félidőben 1–1-nél ismét eredményes volt, amivel el is döntötte a párharcot, s még az is belefért számára, hogy a Farkasok fordítottak.

A Nápoly román idegenlégiósa végigjátszotta a Juventus elleni meccset, csapata egy gólt tudott ledogozni a torinói hátrányból. A bajnoki címvédő és listavezető Juventus sorozatban harmadik döntőjét játssza, 2015-ben a Laziót, 2016-ban az AC Milant legyőzte a fináléban. A torinóiak a Bajnokok Ligájában is versenyben vannak, a negyeddöntőben a spanyol FC Barcelona elleni párharc következik Massimiliano Allegri gárdájának, amely történelmi triplát érhet el.

Olasz Kupa, elődöntő, visszavágó (kiemelve a továbbjutó): • AS Róma–SS Lazio 3–2 – továbbjutott a Lazio 4–3-as összesítéssel • SSC Nápoly–Torinói Juventus 3–2 – tj. a Juventus 5–4-es összesítéssel. A Lazio–Juventus döntőt június 2-án játsszák.

Primera División

A címvédő FC Barcelona magabiztos  győzelmet aratott a tabellán negyedik Sevilla felett a spanyol bajnokság 30. fordulójának szerdai rangadóján. A katalán gárda Luis Suárez ollózásával került előnybe a 25. percben, majd nyolc perc alatt kétszer talált be Lionel Messi.

Eredmények: • Atlético Madrid–Real Sociedad 1–0 • Real Betis Sevilla–Villarreal 0–1 • Athletic Bilbao–Espanyol Barcelona 2–0 • FC Barcelona–FC Sevilla 3–0 • Deportivo Alavés–Osasuna Pamplona 0–1 • Deportivo La Coruţa–Granada 0–0 • Sporting Gijón–Malaga 0–1 • Leganés–Real Madrid 2–4 (a fővárosiak James Rodríguez találatával és Alvaro Morata mesterhármasával nyertek). Lapzárta után ért véget az Eibar–Las Palmas és FC Valencia–Celta Vigo találkozó: Az élen: 1. Real Madrid 71 perc/29 mérkőzés, 2. Barcelona 69/30, 3. Atlético 61/30, 4. Sevilla 58/30, 5. Villarreal 51/30, 6. Bilbao 50/30.

Bundesliga

Gulácsi Péter csapata, az RB Lipcse 3–2-re győzött Mainzban a német bajnokság 27. fordulójának szerdai játéknapján. A magyar válogatott kapus végigjátszotta a találkozót. Dárdai Pál vezetőedző együttese, a Hertha Berlin SC a 16. percben hátrányba került a Borussia Mönchengladbach otthonában, s ez a találat el is döntötte a három pont sorsát. A berlini csapat egymást követő harmadik összecsapásán maradt alul a bajnokságban. Dárdai Pál fia, Dárdai Palkó nem kapott játéklehetőséget. Szalai Ádám együttese, az 1899 Hoffenheim az éllovas Bayern München skalpját szerezte meg.

Eredmények: • Borussia Dortmund–Hamburger SV 3–0 • 1899 Hoffenheim–Bayern München 1–0 • 1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 1–0 • Werder Bremen–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3–0 • FSV Mainz 05–RB Lipcse 2–3 • Borussia Mönchengladbach–Hertha Berlin SC 1–0 • FC Augsburg–FC Ingolstadt 04 2–3 • SV Darmstadt 98–Bayer Leverkusen 0–2 • VfL Wolfsburg–SC Freiburg 0–1. Az állás: 1. Bayern 65 pont, 2. Lipcse 55, 3. Hoffenheim 51, 4. Dortmund 50, 5. Köln 40 (39–31), 6. Hertha 40 (35–34).

Premier League

Az angol pontvadászat 31. fordulójában a Manchester United a 94. percben mentett pontot hazai pályán az Everton ellen, Zlatan Ibrahimovic 11-esével.

Eredmények: • Burnley–Stoke City 1–0 • Leicester City–Sunderland 2–0 • Watford–West Bromwich Albion 2–0 • Manchester United–Everton 1–1 • Arsenal–West Ham United 3–0 • Hull City–Middlesbrough 4–2 • Southampton–Crystal Palace 3–1 • Swansea City–Tottenham Hotspur 1–3 • Chelsea–Manchester City 2–1 • FC Liverpool–AFC Bournemouth 2–2. Az élmezőny: 1. Chelsea 72 pont/30 mérkőzés, 2. Tottenham 65/30, 3. Liverpool 60/31, 4. Man. City 58/30, 5. Arsenal 54/29, 6. MU 54/29.

Ligue 1 és Francia Kupa

A francia élvonalbeli bajnokság 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén az Olympique Lyon idegenben legyőzte a gól nélküli állást az 59. percig őrző, de még a 87. percben is csak egygólos hátrányban lévő Metzet.

Eredmény: • Metz–Olympique Lyon 0–3. Az állás: 1. AS Monaco 71 pont/30 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain 68/30, 3. Nizza/Nice 67/31, 4. Lyon 54/31, 5. Olympique Marseille 47/31, 6. Girondins Bordeaux 46/31, …, 14. Metz 35/30.

Francia Kupa, negyeddöntő: • Monaco–OSC Lille 2–1 • Fréjus St.-Raphaël (IV. liga)–Guingamp 0–1 • Angers–Bordeaux 2–1 • Avranches (III.)–PSG 0–4.