Magyar NB I., 6. forduló: Fehérvár továbbra is 100%-os

Az éllovas Székesfehérvári MOL Fehérvár FC a Budapesti Honvéd ellen egyetlen gólt szerezve a hatodik mérkőzését is megnyerte a labdarúgó OTP Bank Ligában, így továbbra sem vesztett pontot.

A találatot a bosnyák válogatott Armin Hodzics szerezte, hat góljával a góllövőlista élére állt.

Az Európa Ligában főtáblás, bajnoki címvédő Ferencváros a forduló zárómérkőzésén magabiztos, 4–0-s győzelmet aratott Pakson.

Változás történt az utolsó helyen: a Diósgyőr nyert a ZTE ellen, a Kaposvár viszont kikapott Felcsúton a Puskás Akadémiától, így utóbbi csapat lett a sereghajtó úgy, hogy a Honvéd csak jobb gólkülönbségével előzi meg.

Eredmények, OTP Bank Liga, 6. forduló: • Újpest FC–Debreceni VSC 3–2 (gól: Koszta Márk – 74., továbbá Feczesin Róbert 2 – 86. és 93., a második 11 m, illetve Haruna Garba – 23. és Babatunde Temitope Adeniji – 85. perc) • Budapesti Honvéd–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 0–1 (Armin Hodzics – 82. perc) • Kisvárda Master Good–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2 (Tischler Patrik – 48. perc, illetve Budu Zizivadze 2 – 12. és 63. perc; kiállítva: Sztávrosz Cukalász – 45. + 2. perc, illetve Aljakszandr Ivanavics Karnyicki – 45. + 2. perc) • Diósgyőri VTK–Zalaegerszegi TE FC 1–0 (Dusan Brkovics – 38. perc; kiálllítva: Devecseri Szilárd – 66. és Kocsis Gergő – 88. perc, mindkettő ZTE) • Puskás Akadémia FC–Kaposvári Rákóczi FC 2–0 (David Vanacek 2 – 47. és 49. perc) • Paksi FC–Ferencvárosi Torna Club 0–4 (Olekszandr Valerijovics Zubkov – 33., Tokmac Nguen – 36., Varga Roland 2 – 45. és 83. perc, az első 11 m; kiállítva: Gévay Zsolt – 73. perc). A tabellán:

1.       Fehérvár     6        6        0        0        17–3  18

2.       Mezőköv.    6        5        0        1        9–4    15

3.       Puskás A.   6        3        1        2        10–6  10

4.       Debrecen     5        3        0        2        12–9  9

5.       FTC  4        3        0        1        7–4    9

6.       Kisvárda     6        3        0        3        8–10  9

7.       Újpest         6        2        1        3        9–12  7

8.       Paks  6        2        1        3        6–9    7