Orange I. liga: Jászvásár nyeri az alsóházi szakaszt

Végéhez közeledik a román labdarúgó élvonal küzdelemsorozata, szerdán zárult a 13., utolsó előtti forduló a rájátszás alsóházában (7–14. hely). A Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC sorozatban 14. mérkőzésén (nyolc győzelem, hat döntetlen) is veretlenül végzett, a most szerzett ponttal pedig egy fordulóval a vége előtt, tavaly után ismét bebiztosította első helyét az alsóházban, összességében pedig 7. lesz az Orange I. ligában.

Végeredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Voluntari-i FC 1–1 (gól: Bojan Golubovics – 34. perc, illetve Gabriel Deac – 82. perc).

Vasárnap és hétfőn bonyolítják le a 14., utolsó fordulót. A találkozókat élőben közvetíti a DigiSport, a DolceSport és valamelyik Look tévéadó

A program:

Vasárnap (egységesen 21 órakor kezdődnek a találkozók): • Botoşani-i FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok • Voluntari–Chiajnai Concordia (felváltva közvetíti a Look Plus) • Medgyesi Gázmetán–Temesvári ACS Poli (Look tv). Hétfőn: • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Jászvásár (15 órakor, Look Plus). A táblázaton: 1. Jászvásár 42 pont, 2. Gázmetán 38, 3. Voluntari 37, 4. Botoşani 30, 5. Pandúrok 27, 6. ACS Poli 26 (14–12), 7. Concordia 26 (13–18), 8. Mv. ESE 13.