Orange I. liga: zárás az élvonalban

A labdarúgó román élvonalban, az alsóházban (7–14. hely) is befejeződtek a mérkőzések, a bennmaradásnak az úgynevezett „regáti” csapatok örülhettek.

Kiderült: a sereghajtó marosvásárhelyi csapatot a Pandúrok kíséri el a másodosztályba, a Temesvári ACS Poli pedig osztályozóra kényszerül a másodosztály harmadik helyezettjével, az aradi UTA Öreg Hölgy/Bătrâna Doamnă együttesével (66 pont).

Egyenes ágon feljutott a Bukaresti Juventus (84 pont) és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (71 pont).

A Pandúrok azonos pontszámmal végzett az ACS Polival (27), de a temesváriaknak az biztosította a 12. helyet, hogy a rájátszásban nem kellett kerekíteni a pontszámukat, sőt, az egymás elleni eredményekben is jobban álltak (3–1 és 0–1).

Eredmények: • Botoşani-i FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 2–1 (gól: Cătălin Golofca – 88. és Fülöp Loránd – 94. perc, illetve Florin Ilie – 91. perc; kiállítva: Mihai Roman – 95. perc, Botoşani) • Medgyesi Gázmetán–Temesvári ACS 2–2 (Eric De Oliveira 2 – 13. és 24. perc, illetve Alexandru Popovici – 38. és Arpad Sebastian Mailat – 81. perc) • Voluntari-i FC–Chiajnai Concordia 0–1 (Răzvan Grădinaru – 6. perc; Piteşti-en játszották) • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 1–1 (Bănel Nicoliţă – 82. perc, Adrian Moldovan – 14. perc).

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága hétfőn elfogadta a végeredményt, amelynek értelmében a Konstancai Viitorul a bajnok. Összeállították az európai kupákban indulók listáját is. Habár a Voluntari együttese nyerte a Román Kupát, az elsődleges listán a bajnoki hatodik helyezett Gyurgyevói/Giurgiui Astra szerepel. Az Ilfov megyeiek túl későn adták be az európai kupalicencre szóló igénylésüket, s a licencadó bizottság válaszára várnak. A bajnoki cím sorsa – ahogyan várható volt – a svájci Sportdöntőbíróságon (TAS) dől majd el, ugyanis az FCSB (korábbi Steaua) azt sérelmezi, hogy az azonos pontszám (44) esetében alkalmazott döntési kritérium nem az idény összes meccse, hanem csak a rájátszási találkozók alapján történt.

Jelen pillanatban a FRF listája szerint Romániát a Bajnokok Ligájában képviseli a Viitorul (a harmadik selejtezőfordulóban kapcsolódik a küzdelemsorozatba a bajnokok ágán) és az FCSB (a harmadik selejtezőfordulóban kapcsolódik a küzdelemsorozatba a nem-bajnok ágán), a Bukaresti Dinamó, a Krajovai Universitatea SK és az Astra az Európa Ligában (az első kettő a második selejtezőfordulóban, utóbbi már a másodikban). Ha Voluntari európai licencjogot kap, akkor az Ilfov megyeiek lesznek a Dinamó mellett a harmadik selejtezőfordulóban, az oltyánok pedig már a másodikban bekapcsolódnak a sorozatba.A végeredmény:

1.      Viitorul      10     5       3       2       12–8 44

2.      FCSB         10     6       2       2       15–7 44

3.      Dinamó      10     5       4       1       15– 8 40

4.      Kv. CFR     10     3       2       5       8–14 33

5.      Krajova      10     2       3       5       8–14 31

6.      Astra 10     1       2       7       10–17         27