Sporthírek röviden

AROBS FÉLMARATON

Vasárnap 10 órától a kolozsvári Főtér környékén rendezik a félmaraton (21 km-es) futóversenyt. A további vetélkedők: 10 km-es, 3 x 7 km-es, 7 km-es és gyerekverseny.

BIRKÓZÓ-VB: BARKA BRONZA AZ ELSŐ MAGYAR ÉREM

Barka Emese bronzérmet nyert a nők 57 kilogrammos kategóriájában a budapesti birkózó-világbajnokság csütörtöki versenynapján. A Csepel klasszisa a honosított román, ukrán származású Kateryna Zhydachevska elleni helyosztón végig nagy fölényben volt, szép akciókkal gyűjtötte pontjait, és végül 6–0-ra győzött. Barka a magyar csapat első érmét szerezte a mostani vb-n, egyúttal harmadszor lett vb-harmadik a 2013-as nagy vb és a 2016-os nem olimpiai súlycsoportok világbajnoksága után, amelyeket szintén a magyar fővárosban rendeztek.

Két magyar is aranyéremért lépett szőnyegre pénteken este, mivel a kötöttfogásúak 72 kilogrammos kategóriájában szereplő Korpási Bálint és a 82 kilóban érdekelt Bácsi Péter is megnyerte az elődöntőjét.

LABDARÚGÓ III. LIGA, 10. FORDULÓ, PÉNTEKI EREDMÉNYEK

A labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken és szombaton rendezik a 10. forduló mérkőzéseit.

Pénteki eredmények: • FK Csíkszereda–Medgyesi Gázmetán II. 5–0 (gól: Magyari Szilárd 3 – 17., 30. és 36., továbbá Mitra Szilárd 2 – 54. és 87. perc) • Szászrégeni Lendület–Székelyudvarhelyi FC 2–0 (Florin Truţă 2 – 17. és 32. perc) • Kolozsvári Egészség–Dési Egyesülés 3–1 (Andrei Ceaca – 23., Alexandru Gaşpar – 31. és Dan Roman – 65. perc, illetve Daniel Fetea – 40. perc) • Tordai Üveg Aranyos–Nagybányai Minaur 2–2 (Sebastian Salcău – 33., 11 m és Cristian Paleoca – 43. perc, illetve Marius Feraru – 22. és Cătălin Tutuţa – 65. perc) • Marosvásárhelyi MSE–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 1–1 (a gólok a hajrában születtek, Ovidiu Stoianof a vendégeknek szerzett vezetést a 90. percben, a házigazdák a 93. percben büntetőből egyenlítettek). A szombati program (a találkozók 15 órakor kezdődnek): • Szászhermányi AFC–Lénárdfalvi ACSF • Tasnádi Egyesülés–Kolozsvári CFR II. • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Radnóti SK. A további részletekre visszatérünk.

NEMZETEK LIGÁJA: ROMÁNIA ZÁRTKAPUS BÜNTETÉST KAPOTT

A szurkolók rasszista megnyilvánulásai, tiltott pirotechnikai eszközök használata és a nézők pályára való behatolása miatt 73 ezer eurós pénzbüntetést kell megfizetnie a Román Labdarúgó Szövetségnek (FRF), míg a válogatottnak a következő hazai mérkőzését zárt kapuk mögött kell lejátszania – döntött az európai szövetség (UEFA). A pénteki közlés szerint a két héttel ezelőtti, a szerbek ellen 0–0-s döntetlennel zárult bukaresti Nemzetek Ligája-találkozón történtek miatt kapták a büntetést. A román válogatott a Nemzetek Ligája C-osztályának 4. csoportjában négy forduló után a harmadik helyen áll, két ponttal elmaradva az első helyezett szerbektől, valamint eggyel a második Montenegrótól. Románia november 17-én a litván válogatottat fogadja a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban, ez lesz a zártkapus mérkőzés.

U FC: JOBB LÁBBAL KEZDETT COJOCARU

Amint röviden már jeleztük, négygólos sikert aratott a Kolozsvár Arénában az U FC a Temesvári ACS Poli ellen, az Adrian Falubot váltó Mircea Cojocaru 4–0 (1–0) győzelemmel kezdte második mandátumát. A labdarúgó II. liga 14. fordulójának nyitómérkőzésén Goga Gavra és Haţiegan helyzetei után utóbbi kettő összehozta az első találatot: Haţiegan passzolt, Gavra volt a végrehajtó (24. perc). A második félidő elején Doru Dumitrescu 35 m-ről emelte át a labdát a kapuson (48. perc: 2–0). Gavra duplázott (ezúttal Goga volt a feladó) a 69. percben (3–0), majd Dorin Goga is feliratkozott a góllövők listájára, a 87. percben beállította a végeredményt.

Szerdán az U FC számára a Román Kupa nyolcaddöntője következik, a Kolozsvár Arénában 19 órakor a Gyurgyevói/Giurgiui Astra lesz az ellenfél.

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur-Bozoancă – Alexandru Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoş, Sepsi László (73. perc Dan Berci) – Doru Dumitrescu, George Florescu – Iuliu Haţiegan (57. perc Cristian Ene), Dorin Goga, Răzvan Greu – Cristian Gavra (78. perc Marius Coman). Egyelőre az állás: 1. Sznagovi Sportul 30 pont/13 mérkőzés, 2. Târgoviştei Chindia 29/13, 3. Clinceni-i Academica 27/13 (30–8), 4. KV. U FC 27/14 (31–13), 5. Ploieşti-i Petrolul 26/13, 6. Piteşti-i Argeş FC 25/13, …, 19. ACS Poli 5.