U-BT: vereség Nagyváradon

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjének harmadik felvonása már nem hozott sikert a két kolozsvári meccsen (86:73 és 103:96 arányban) győztes U-BT számára: tízpontos vereséget szenvedett Nagyváradon az Antonio Alexe Sportcsarnokban a helyi MSC ESK gárdájától.

Ez volt az idény első veresége a nagyváradiaktól, az alapszakasz négy meccsén és a Szuperkupában is a Kolozsvári U-BT nyert.

A végeredmény 69:59 (26:9, 19:22, 11:12, 13:16) volt a címvédő javára, az első negyedben összeszedett 17 (!) pontos hátrány döntőnek bizonyult a végső elszámolásnál.

Pontszerzők:

NAGYVÁRAD: Martin Gilbert Zeno 24, Sean Antwan Barnette 20, Sean Morgan Denison és Muhamed Pasalics 6–6, Titus Nicoară 5, Bogdan Ţâbârnă 4, valamint Wiliam Edward Franklin és Andrei Mandache 2–2; játszott még: Cătălin Petrişor, Bogdan Nicolescu és Sergiu Pop; vezetőedző: Cristian Achim.U-BT: Ousmane Barro 16, Filip Adamovics és Alekszandar Raszics 12–12, Kyndall Dykes 7, Vlad Moldoveanu 5, Makszim Pusztozvonov 4, továbbá Kuti Nándor 3; játszott még: Török Roland, Theodor Jucan és George Toth; a keret tagja még: Tudor Gheorghe; vezetőedző: Mihai Vlad Silvăşan.

A három győzelemig tartó párharcban 2–1-re vezet az U-BT. A negyedik mérkőzést ma, szerdán 20.15 órai kezdettel szintén Nagyváradon játsszák, élőben közvetíti a DigiSport4 tévéadó.

A másik ágon a Bukaresti Steaua MSC Eximbank ismét vezetést szerzett, miután a fővárosban 81:79 (17:18, 24:18, 19:19, 21:24) arányban legyőzte a Nagyszebeni ESK-t. Szebenben 79:84 és 88:80 volt az eredmény, a párharc állása: 2–1 a Steaua javára, a negyedik összecsapást szintén szerdán bonyolítják le (18.15 órakor, élőben a DigiSport4-en).