Călin Zanc Emléktorna Désen

Már ötödik alkalommal rendezték meg Désen a Kolozsvári U FC volt játékosa, a tragikus körülmények között elhunyt Călin Zanc emlékére kiírt teremlabdarúgó tornát.

ERKEDI CSABA

A sétatéri sportcsarnokban lebonyolított rendezvényre az idén 18 csapat iratkozott fel. A szervezők a torna résztvevőit négy csoportba osztottak be. A szinte egész napos mérkőzéssorozat győztese a Kissebesi/Poieni-i Jövő lett, amely a döntőben 2–0-ra győzött a Dési Szamos együttesével szemben. A bronzéremért lejátszott helyosztó találkozón a helybeli Veteránok 4–2 arányban bizonyultak jobbnak a 88-as Korosztály alakulatánál. Utóbbiban Călin Zanc több egykori csapattársa is helyet kapott. A nyerteseket serleggel és oklevéllel jutalmazták a szervezők (Dési Perpetuum SE és a helyi minifoci testület).

Az emléktornának karitatív jellege is volt, mint az már minden esztendőben szokássá vált, a bevételt egy dési 35 éves rákbetegségben szenvedő nő kórházi kezelésére ajánlották fel.