IV. liga, 19. forduló: Fölényesen nyertek a dobogósok

Kezd egyre érdekesebbé válni a harc az elsőségért a Kolozs megyei labdarúgó IV. ligában. A hétvégi 19. fordulóban a táblázat első három helyezettje arra törekedett, hogy minél több gólt szerezzen. Mindhárom éllovas mindent belead, hogy megelőzze vetélytársát.

ERKEDI CSABA

A Szászfenesi SK nem kevesebb, mint öt góllal terhelte meg vendéglátója, az Alsószopori Jövő csapata hálóját. Az eredmény 5–1 (5–0) volt a fenesiek javára, akik még egy tucatnyi gólhelyzetet is elpuskáztak.

Ugyancsak öt gólt rúgott a második helyezett Dési Szamos, amely hazai meccsét Nagyiklódon bonyolította le. Ott fogadta a Szamosújvárnémeti Sas együttesét, a végeredmény 5–0 (3–0) volt a Mircea Bolba mester edzette alakulat javára. Több mint valószínű, hogy a désiek ezentúl ott fogják lejátszani hazai meccseiket – az ősszel például Désaknán szerepeltek, nem éppen jó talajú pályán.

Désen az Egyesülés másodcsapata ellen nem volt könnyű dolguk a Nagyiklódi Egyesülés játékosainak, csak térfélcsere után szerezték meg a vezetést a téli szünetben felerősödött együttessel szemben. A vendégek csak a második játékrészben uralták a játékot, addig a désiek még állták a sarat (a szó szorosabb értelmében is). Ezen az összecsapáson négy kiállítás volt, egyik éppen Eusebiu Şuvagău, a hazaiak edzője volt, de a mérkőzés utolsó percében az öltözőbe küldte a játékvezető Vlad Porumb nagyiklódi csatárt is. De ez mit sem  változtatott a 3–0-s eredményen, a vendégek  éppen hogy elérték céljukat, azaz a három pontot (az első játékrészben Banias, illetve Mircea Rus egy összetűzés miatt kapott piros lapot).

Három pontot szerzett idegenben a Tordaszentmihályi Aranyos is. A tordai Artur Podar (a tavalyi idényben még a jelenleg III. ligás Tordai Aranyos Üveg csapata élén állt) edzette gárda Gyaluban diadalmaskodott, ahol 2–0 (0–0) arányban nyert a helyi Szamos ellen. Szünet után alig két perc alatt született meg a vendégek két gólja Tothăzan és Crişan révén.

Tét nélküli találkozó volt Aranyosgyéresen, ahol a Mihai Adam Stadion pályáján a helyi MSC 4–1 (2–0) arányú sikert ért el a Dési CFR tizenegyével szemben. A Szamos-partiak azért örvendtek az idegenben lőtt gólnak is...

A Szamosújvári Atletic Olimpia–Apahidai Sporting találkozót későbbi időpontra halasztották, a Kolozsvári Supporter 2.0 és az Alsódetrehemi  Egyesülés szabadnapos volt ebben a fordulóban.

A táblázatot továbbra is a Szászfenesi SK vezeti 47 ponttal, második a Nagyiklódi Egyesülés 46-tal, míg a harmadik helyet a Dési Szamos foglalja el 43-mal.