Orange I. liga, rájátszás: Zárult a 10. forduló

Hétfőn zárult az alsóházi része (7–14. hely) is a 10. fordulónak a román labdarúgó élvonalban.

A marosvásárhelyiek sorsa az újabb vereség után megpecsételődni látszik, míg a Pandúrok az egykori CFR-játékos Paul Batin duplájával folytatja a menekülést a kiesőzónából.

Eredmények: • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Botoşani-i FC 0–2 (gól: Mihai Roman 2 – 28. és 38. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Chiajnai Concordia 3–2 (Paul Batin 2 – 65. és 94., valamint Yasin Hamed – 75. perc, illetve Ovidiu Herea – 6. és Valentin Munteanu – 90. perc).

A folyatatásban az alsóházban még játszanak négy fordulót. A 11. játéknap egyik mérkőzését már múlt szerdán lebonyolították.

Eredmény: • Concordia–Temesvári ACS Poli 3–1 (Marius Pena – 24., Cristian Alexandru Albu – 84. és Feussi – 90. perc, illetve Sebastian Árpád Mailat – 75. perc).

A folytatásban pénteken és vasárnap rendeznek mérkőzéseket (élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük).

A tervezett program:

Pénteken: • Pandúrok–Mv. ESE (18 órakor, Look Plus) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Medgyesi Gázmetán (20.30 órakor, Look tv). Vasárnap: • Voluntari-i FC–Botoşani (13 órakor, Look tv). Az állás:

8.      Mv. ESE    10     1       4       5       3–11 13

Az utolsó két helyezett búcsúzik az élvonaltól, a hatodik (összességében 12.) pedig osztályozót vív a másodosztályban harmadik helyen végző csapattal.