Sporthírek röviden

COPIL REMEKEL DUBAJBAN

Az aradi Marius Copil (124. a világranglistán), Románia jelenlegi legjobb férfi teniszezője a nyolcaddöntőbe jutott a Dubajban rendezett keménypályás, 2 429 150 dollár összdíjazású tenisztornán. A Egyesült Arab Emirátusokban rendezett vetélkedőn a selejtezőkből főtáblára jutott versenyző mindössze 68 perc alatt, két sima játszmában, 6:4, 6:2 arányban nyert az első fordulóban a német Jan-Lennard Struff (59.) ellen. Copil eddig jutalma 34 100 dollár és 65 világranglistapont. Nyolcaddöntős ellenfele már nehéz dió lesz: a hetedik kiemelt 23 esztendős francia Lucas Pouille (15.) ellen lép pályára. A két teniszező eddig egyszer találkozott, Pouille tavaly Wimbledonban 6:4, 4:6, 6:4, 6:1 arányban nyert Copil ellen.

U FC: ÚJABB BARÁTSÁGOS MECCSEK

A héten két barátságos mérkőzést ütemezett be a negyedosztályú Kolozsvári U FC csapata. Marius Popescu és Szilágyi Zsolt együttese szerdán 12 órai kezdettel a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban a III. ligás Dési Egyesülést fogadja. Szombaton 13 órakor ugyanott a Babeş-parkban az ugyancsak harmadosztályú Szatmárnémeti Olimpia következik. Az eddig mérleg: nyolc mérkőzés, ugyanannyi győzelem.

POTAISSA: ÚJABB LUXEMBURGI KÖVETKEZIK

Bécsben kisorsolták a férfi kézilabda Challenge Cup negyeddöntőinek párosítását. A Tordai Potaissa a Handball Esch után ismét luxemburgi ellenfelet kapott, a HB Dudelange ellen játszik. Az első találkozón a Kolozs megye csapat a pályaválasztó március 25-én és 26-án, a visszavágót április 1-jén vagy 2-án rendezik. Ha túljut luxembourgi ellenfelén, a folytatásban a Potaissa a Sloga Pozega (szerb)–Valur Reykjavík (izlandi) párharc győztesével játszik.

JÉGKORONG MOL-LIGA: AZ ÚJPESTTEL KÜZDENEK A JEGESMEDVÉK

A címvédő és alapszakaszgyőztes Diósgyőri VTK Jegesmedvék együttese az Újpesti TE-t választotta ellenfélnek a jégkorong MOL-liga elődöntőjében, ahol a MAC Budapest a Debreceni HK-val találkozik. A magyar szövetség (MJSZ) honlapjának hétfői beszámolója szerint Douglas Bradley vezetőedző egyebek közt azzal indokolta a döntést, hogy megvizsgálták a szezon közbeni eredményeket, illetve jobban szeretnek meccselni a játszó, mint a küzdő csapatokkal. A MAC-ot majd a döntőben szeretnék legyőzni a miskolciak – áll az oldalon. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcok kedden este az alapszakaszban előrébb végzett együttesek – a DVTK és a MAC – otthonában kezdődtek.

SAJÁT KEDVENCEIK BUSZÁT RONGÁLTÁK MEG

Tévedésből saját csapatuk buszát rongálták meg a Crystal Palace szurkolói, akik a rivális Middlesbrough járművében akartak kárt tenni a két csapat szombati mérkőzése előtt az angol labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában. Sajtóbeszámolók szerint a buszt, amely a londoni klub otthona, a Selhurst Park közelében, egy hotel parkolójában állt, lefestették piros, fehér és kék festékkel, s a két oldalára, valamint a hátuljára azt a feliratot pingálták rá, hogy Crystal Palace FC. A kiesési rangadót a Palace nyerte 1–0-ra, s később a csapat ezt a járművet használta utazásához. Az egyesület vezetői közölték: rendőrségi feljelentést tettek. A brit média szerint a Crystal Palace helyettes pályamestere, Dean Waters kiírta a Twitterre, hogy „40 ezer fontos kár keletkezett a buszunkban, mert azt hitték, a Boro busza. Remek!”, később azonban már elérhetetlen volt ez a bejegyzés.