Sporthírek röviden

JÉGKORONG MOL-LIGA: SZÉPÍTETT A DEBRECEN

A Debreceni HK kedden 3–1-re szépített a MAC Budapest elleni párharcban a jégkorong MOL-liga elődöntőjében, míg a címvédő Diósgyőri VTK Jegesmedvék 3–1-re növelte előnyét az Újpest ellen.

Eredmények, MOL-liga, elődöntő, negyedik mérkőzés: • Debreceni HK–MAC Budapest 4–2 (0–0, 1–2, 3–0) – a párharc állása 3–1 a MAC javára • Újpesti TE–Diósgyőri VTK Jegesmedvék 2–5 (2–1, 0–2, 0–2) – a párharc állása 3–1 a Jegesmedvék javára. A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

ANDREEA PĂRĂLUŢĂ ÉS MAROZSÁN DZSENIFER A LEGJOBBAK KÖZÖTT

A labdarúgók nemzetközi szindikátusa (FIFPro) közzétett egy 55 fős listát, amelyen megnevezi kiket tart a női foci tavalyi legjobbjai, szavazáson dől el, ki kerül a 2016-os év ideális csapatába. A listán helyet kapott a román válogatott és a spanyol Atlético Madrid kapusa, Andreea Părăluţă is. Hat játékost ad a riói olimpiai bajnok német válogatott, közte a német-magyar középpályás Marosán Dzsenifer is megtalálható. A klubcsapatok közül a Bajnokok Ligája győztes Olympique Lyon adja a legtöbb jelöltet (11), ligaként is a franciák jeleskednek (18), ország szinten pedig az Egyesült Államokból jelölték a legtöbbet (9). Az ideális csapatot ma hirdetik ki, a FIFPro tavaly indított először ilyen jellegű szavazást.

KOCSIS ANITA HIMENA ÖKÖLVÍVÓ ÉRME

A Kolozsvári Universitatea Sportklub honlapja kiváló eredményről adott hírt: a nemrég véget ért felnőtt női ökölvívó Román Kupa küzdelemsorozatában, az 54 kilós súlycsoportban Kocsis Anita Himena bronzérmet szerzett. A Râmnicu Săraton rendezett vetélkedőn a zilahi születésű bokszoló csak az elődöntőben szenvedett vereséget, a rutinosabb, válogatott kerettag steauás Lăcrămioara Perijoc győzte le. Kocsis Anita Himena első érmét szerzi kolozsvári színekben korábban a Zilahi MSC keretében is szerzett a Román Kupában ezüst- és bronzérmet. A tavalyi junior bajnok Ana Maria Someşfălean az 57 kg-os súlycsoportban az első fordulóban kikapott.