Sporthírek röviden

U FC: ÚJABB SÉTAGALOPP A BAJNOKI MÉRKŐZÉSEN, KÖZELEBB KERÜLT A FELJUTÁST JELENTŐ OSZTÁLYOZÓ

A negyedosztályú Kolozsvári U FC labdarúgócsapata ismét kétszámjegyű győzelmet aratott a hétvégi, 19. fordulóban, a Dan Anca Sportbázison rendezett meccsen 11–0 arányban elgázolta a Gyalui Szamost. A gólokon Iuliu Haţiegan (24. perc), Brian Lemac 4 (29. 38. 58. és 59. perc), Dorin Goga 2 (30. és 43. perc), Claudiu Rogozan (40. perc), Baba Seck 2 (74. és 88. perc), valamint Rareş Takacs (75. perc) osztozott.

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt a következő csapatot szerepeltette: Man  – Budăcan, Abrudan, Irimie, Manu (59. perc Hâmpea) – Giurgiu, Rogozan (78. perc Fizeşan) – Takacs, Hațiegan, Goga (68. perc Salcău) – Lemac (61. perc Seck). A dobogón: 1. U FC 49 pont/17 mérkőzés, 2. Szamosújvári Atletic Olimpia 44/18, 3. Tordai Üveg Aranyos 43/18.

U-BT: TIZENHATPONTOS DIADAL

A piteşti-i kiszállásból is győztesen tért haza a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata, amely a Nemzeti Liga felsőházának hetedik fordulójában 89:73 (32:17, 17:22, 20:17, 20:17) arányban nyert.

A kolozsvári pontszerzők: Makszim Pusztozvonov 19, Kyndall Dykes 17, Vlad Moldoveanu 16, Ousmane Barro 13, Vaidas Kariniauskas 12, Kuti Nándor 6, Török Roland 4 és Andrei Sergiu Mureşan 2; játszott még: Tudor Gheorghe, George Toth és Theodor Jucan. A házigazdák legjobbja, Pavel Marinov 16 pontig jutott.

A 29. forduló többi eredménye: • Nagyszebeni ESK–Bukaresti Steaua Eximbank MSC 76:55 • Nagyváradi MSC ESK–Temesvári KK 82:72. Az 1–6. helyezettek sorrendje 25 mérkőzés alapján: 1. U-BT 47 pont, 2. Nagyszeben 41, 3. Steaua 40, 4. Nagyvárad 39, 5. Temesvár 37, 6. Piteşti 35.

UNIVERSITATEA SK: FÉL LÁBBAL A NÉGY KÖZÖTT

A két győzelemig tartó negyeddöntős sorozat felét már teljesítette a Kolozsvári Universitatea Sportklub női kosárlabdacsapata, amely a női Nemzeti Liga rájátszásának első fordulójában 68:56 (22:12, 18:19, 10:8, 18:17) arányban legyőzte az Aradi Goldiş Egyetem BC ICIM együttesét a Horia Demian Sportcsarnokban.

A kolozsvári pontszerzők: Andra Mandache 21, Dajana Butulija 15, Nikki Dixon 13, Brittany Denson és Taneisha Harrison 8–8, Naketia Swanier 3; játszott még: Bianca Voica, Teodora Neagu és Gabriela Irimia. Az aradiaktól Morgan Stroman volt a legeredményesebb 14 ponttal.

A többi negyeddöntős eredmény: • Brassói Olimpia ESK–Galaci Phoenix 74:72 • Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Alexandriai CSBT 81:64 • Târgoviştei MSC–Szatmárnémeti MSC 51:64 (!). A 9–10. helyért: • Marosvásárhelyi Sirius KK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika Naţional 69:67.

A bosnyák Dragan Petricsevics gárdája csütörtökön játssza a visszavágót Aradon, s győzelem esetén a legjobb négy közé jut.

FÉRFI KÉZILABDA BL: SZEGED IS IDEGENBEN SZERZETT ELŐNYT

A MOL-Pick Szeged két góllal győzött a dán Bjerringbro-Silkeborg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, vasárnap. A visszavágót egy hét múlva rendezik.

Eredmény, férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: • Bjerringbro-Silkeborg (dán)–MOL-Pick Szeged 24–26 (13–8).

A magyar válogatott Jamali Iman fehérorosz csapata, a Meskov Breszt házigazdaként egy góllal kikapott a német Flensburgtól. A balátlövő kétszer volt eredményes.

További eredmények: • THW Kiel (német)–Rhein-Neckar Löwen (német) 24–25 (10–12) – szerdán játszották • PPD Zagreb (horvát)–Telekom Veszprém 22–23 (10–12) • HBC Nantes (francia)–Paris Saint-Germain (francia) 26–26 (15–14) • Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg-Handewitt (német) 25–26 (13–15) • Montpellier HB (francia)–Vive Tauron Kielce (lengyel) 33–28 (14–16).

A spanyol Barcelona Lassa és a macedón Vardar Szkopje már tagja a negyeddöntő mezőnyének.

FÉRFI KÉZILABDA EHF KUPA: MÁR BIZTOSAN NEGYEDDÖNTŐS A GRUNDFOS TATABÁNYA

Vasárnap biztossá vált, hogy a Grundfos Tatabánya KC a férfi kézilabda EHF Kupa csoportköréből a negyeddöntőbe jut. A négy darab négyes csoportból hat csapat jut tovább és – három párharcban – játszhat a négyes döntőbe kerülésért. A tornának biztos résztvevője a rendező német Göppingen, amely – az európai szövetség honlapja szerint – a vasárnapi játéknapon biztosította elsőségét csoportjában, ezzel eldőlt, hogy a további három első mellett a három legjobb második léphet tovább. A C-csoportban jelenleg második helyezett Tatabányának nyolc pontja van, így a jövő hétvégi utolsó forduló eredményeitől függetlenül biztosan ott lesz a negyeddöntőben. A magyar csapat szombaton a német Magdeburgot fogadja Győrött, és amennyiben legyőzi, az első helyen jut tovább.

POTAISSA: MÁSODIK HELYEN

A férfi kézilabda Nemzeti Liga alapszakaszának 25., utolsó előtti fordulója után őrzi a helyét Kolozs megye képviselője, a hétközi meccsen a Dél-Dobrudzsa KK ellen 35–29 arányban győztes Tordai Potaissa.

A forduló többi eredménye: • Bukaresti Steaua–Vászlói/Vaslui-i KK 18–20 • Foksányi MSC–Bukaresti Dinamó 26–27 • Fogarasi MSC–Székelyudvarhelyi KC 22–36 • Szatmárnémeti MSC–Călăraşi-i Dunărea 25–26 • Bukaresti MSC–Szucsávai ESK 29–20. A Temesvári Politechnika MSC szabadnapos volt. Az állás 23 mérkőzés alapján: 1. Dinamó 59 pont, 2. POTAISSA 52, 3. Buk. MSC 49, 4. Székelyudvarhely 47, 5. Dél-Dobrudzsa 44, 6. Temesvár 35.

JÉGKORONG ROMÁN BAJNOKSÁG: MEGKORONÁZOTT CORONA

A román férfi jégkorong-bajnokság döntőjét a Brassói Corona ASC nyerte, miután az ötödik és a hatodik mérkőzést is megnyerte a Csíkszeredai Sportklub elleni párharcban. A brassói Olimpiai Műkorcsolyapályán egy góllal nyertek a házigazdák, majd a Vákár Lajos Műjégpályán szétlövés kellett a brassói sikerhez.

A Corona második bajnoki címét jegyzi a 2014-es diadal után, három további finálét elvesztett (2011, 2012 és 2013). A csíkiaknak 15 bajnoki címük van, de az utolsót négy éve szerezték. A bronzérem a címvédő, utolsó két évben győztes Galaci Dunăreának jutott, amely a Gyergyószentmiklósi Progym ellen összesítésben 3–0-ra nyerte a bronzcsatát.

Eredmények: • Brassói Corona ASC–Csíkszeredai Sportklub 5–4 (2–2, 2–1, 1–1) • Csíkszereda–Corona 4–3 (1–1, 1–2, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel; a párharcot 4–2-re nyerte a Corona.

FÉRFI RÖGBI: AZ U PRODVINALCO VERESÉGE A STEAUÁTÓL

Fél évvel az első sorozat után elkezdődtek a férfi rögbi bajnoki Szuperliga visszavágói. A Kolozsvári U Prodvinalco együttese a nyolcadik forduló keretében a Bukaresti Steauát fogadta a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban, és 38–3 (10–0) arányban kikapott. A kolozsváriak pontjait Ovidiu Melniciuc szerezte büntetőrúgásból.

További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Bukaresti Olimpia MSC 24–25 (10–13) – védekező bónuszpont a házigazdáknak • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagybányai Ştiinţa MSC 7–48 (0–24) – támadó bónuszpont a vendégeknek. A Temesvári Saracens RCMUV szabadnapos volt.

A táblázaton: 1. Steaua 29 pont/7 mérkőzés, 2. Nagybánya 26/7, 3. Temesvár 24/6, 4. Dinamó 11/7, 5. Jászvásár 9/7, 6. Buk. MSC 8/7 (139–213), 7. KOLOZSVÁR 8/7 (82–223).

A következő fordulóban az U Prodvinalco szabadnapos.

Az alapszakasz befejeztével az első helyezett automatikusan az elődöntőbe jut, a többiek egy mérkőzésen döntik el a négy közé jutást (a 2. a 7-kel, a 3. a 6-kal, a 4. az 5-kel játszik, pályaválasztó a jobb helyen végzett együttes). Május 20-án és 21-én játsszák az elődöntőt, egy hétre rá a bronzmérkőzést és a finálét. A negyeddöntők vesztesei nulláról indulva még egy kört játszanak (május 13., 17. és 20.), s ennek alapján derül ki a végső sorrend.