Sporthírek röviden

UNIVERSITATEA SK: BRĂILAI VERESÉG

Várható vereséget szenvedett, noha helyt állt Brăilán a Kolozsvári Universitatea Sportklub csapata, amely a női kézilabda Nemzeti Liga 23. játéknapján 29–25 (19–14) arányban kapott ki a helyi Dunăreától. A kolozsváriak csak 9 mezőnyjátékossal és 3 kapussal utaztak a Duna-parti városba, ráadásul vezetőedzőjük sem segíthette őket: Florentin Pera mester Achilles-ín műtétje miatt Kolozsvárott maradt, így a csapatot Cosmin Sălăjan edző menedzser irányította. A négygólos vereséghez képest 10 perccel a vége előtt még csak 23–22 arányban vezettek a hazaiak

A kolozsvári góldobók: Cristina Laslo 9, Diana Puiu 6, Florina Chintoan 5, továbbá Alexandra Severin, Abigail Vălean, Tamás Réka, Andreea Tetean és Sonia Seraficeanu 1–1.

Következik a Krajovai MSC elleni szombati találkozó, amelyet 16 órai kezdettel a Horia Demian Sportcsarnokban rendeznek. A táblázaton az Univrsitatea Sportklub a nyolcadik helyen áll 21 ponttal, a brăilai gárda a második 43-mal, lóhosszal vezet a címvédő Bukaresti MSC 57-tel.

FÉRFI BL: MAGYAR TOVÁBBJUTÁSOK

A Telekom Veszprém házigazdaként simán, tíz góllal legyőzte a horvát PPD Zágráb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább. A veszprémiek a negyeddöntőben a francia Montpellier HB csapatával találkoznak.

A MOL-Pick Szeged szintén pályaválasztóként kilenc góllal legyőzte a dán Bjerringbro-Silkeborgot a vasárnapi visszavágón, így kettős győzelemmel továbbjutott – története során negyedszer BL-negyeddöntős. A szegediekre a szünetig ráijesztettek a dánok, de a vége magabiztos siker lett. A negyeddöntőben a francia Paris Saint-Germain együttesével találkoznak, a párharc első meccse a csongrádi megyeszékhelyen, a visszavágó pedig Párizsban lesz.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók (kiemelve a továbbjutó):Telekom Veszprém–PPD Zágráb (horvát) 29–19 (15–9) – továbbjutott a Veszprém kettős győzelemmel, 52–41-es összesítéssel • Rhein-Neckar Löwen (német)–THW Kiel (német) 24–26 (12–12) – tj. a Kiel 50–49-es összesítéssel • Paris Saint-Germain (francia)–HBC Nantes (francia) 35–27 (15–13) – tj. a PSG 61–53-as összesítéssel • MOL-Pick Szeged–Bjerringbro-Silkeborg (dán) 33–24 (14–16) – tj. a Szeged kettős győzelemmel, 59–48-as összesítéssel • Vive Tauron Kielce (lengyel)–Montpellier HB (francia) 26–28 (15–11) – tj. a Montpellier kettős győzelemmel, 61–54-es összesítéssel • Flensburg-Handewitt (német)–Meskov Breszt (fehérorosz) 28–26 (13–13) – továbbjutott a Flensburg kettős győzelemmel, 54–51-es összesítéssel.

A spanyol Barcelona Lassa és a macedón Vardar Szkopje csoportelsőként már korábban tagja lett a negyeddöntő mezőnyének.

A negyeddöntő párosítása: THW Kiel–Barcelona, Flensburg-Handewitt–Vardar Szkopje, MOL-Pick Szeged–PSG és Telekom Veszprém–Montpellier HB.

Az első mérkőzéseket április 19. és 23. között, a visszavágókat pedig egy héttel később, április 26. és 30. között rendezik.

FÉRFI EHF-KUPA: VERESÉGGEL ZÁRTA A CSOPORTKÖRT A GRUNDFOS TATABÁNYA

A Grundfos Tatabánya három góllal kikapott a német Magdeburg csapatától a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton Győrött. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy mindkét csapat továbbjut a C-csoportból, és játszhat a négyes döntőbe jutásért.

Férfi EHF-kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C-csoport: • Grundfos Tatabánya KC–SC Magdeburg (német) 28–31 (12–17) • KIF Kolding Koppenhága (dán)–Maccabi Castro Tel-Aviv (izraeli) 36–31 (18–14). A végeredmény: 1. Magdeburg 11 pont, 2. TATABÁNYA 8, 3. Kolding 8, 4. Maccabi Castro 0. Azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzések döntöttek (Grundfos–Kolding 28–26 és Kolding–Grundfos 26–29).

A négy négyes csoportból hat csapat jut tovább és – három párharcban – játszhat a négyes döntőbe kerülésért. A tornának biztos résztvevője a rendező német Göppingen.

U-BT: SZEBENI VERESÉG

A férfi kosárlabda Nemzeti Ligában az éllovas Kolozsvári U-BT váratlan, nyolcpontos vereséget szenvedett Nagyszebenben a helyi ESK csapatától. A helyi csapat 75:67 (20:23, 13:15, 18:14, 24:15) arányban nyert. Ebben az idényben ez volt az ötödik mérkőzés közöttük, az előző négyet (három bajnoki és egy kupameccs) a kolozsváriak sikerével ért véget.

A kolozsvári pontszerzők: Filip Adamovics és Alekszandar Raszics 15–15, Vlad Moldoveanu és Kyndall Dykes 13–13, Ousmane Barro 5, Kuti Nándor, Makszim Pusztozvonov és Vaidas Kariniauskas 2–2; játszott még Theodor Jucan. A házigazdák legjobbja 19 pontos Marcel Kawika Davis volt.

A férfi Nemzeti Liga 31. fordulójának másik két felsőházi eredménye: • Temesvári KK–Bukaresti Steaua Eximbank MSC 80:84 • Nagyváradi MSC ESK–Piteşti-i BCMU 104:65.

Az állás az alapszakasz utolsó fordulója előtt 27 mérkőzés alapján: 1. U-BT 50 pont, 2. Steaua 44, 3. Nagyszeben 44, 4. Nagyvárad 42, 5. Temesvár 39, 6. Piteşti 38.

Szerdán 19.45 órakor a Horia Demian Sportcsarnokban Steaua lesz az U-BT ellenfele (élőben közvetíti a DigiSport4 tévéadó).

*

Fény derült a női Nemzeti Ligában a Kolozsvári Universitatea Sportklub elődöntős ellenfelére: az utolsó negyeddöntős párharcot a Târgoviştei MSC nyerte 2–1-es összesítésben a Szatmárnémeti MSC ellen, amelyet a harmadik meccsen 57:43 arányban győzött le.

BL-EZÜSTÉRMES A SZEGEDI TEKECSAPAT

A Szeged csapata címvédőként 6–2-re kikapott a német Zerbst együttesétől a tekézők vasárnapi Bajnokok Ligája-döntőjében. A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a bronzérmet a hazai környezetben játszó szlovák Podbrezova szerezte meg. A Szeged a világ legeredményesebb klubcsapata a sportágban, ugyanis eddig négy BL-t, három világkupát és két Európa Kupát nyert.

MÖSZ: ERDEI ZSOLT A SZÖVETSÉG ÚJ ELNÖKE

Az előzetes várakozásoknak megfelelően Erdei Zsoltot választották meg a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) új elnökének a szombati tisztújításon. Az Arena Hotelben rendezett közgyűlésen a versenyzőként amatőr és profi világbajnok, olimpiai bronzérmes Erdei volt az egyedüli jelölt. Az ülésen – a MÖSZ tájékoztatása szerint – a 106 szavazásra jogosult tagból 87 volt jelen, s ők nyílt szavazáson, egyhangúlag adtak neki bizalmat. A szövetséget 1996 óta irányító Csötönyi Sándort a tagok tiszteletbeli elnöknek választották.

SÚLYEMELÉS: MINDENFÉLE ÉREM ROMÁNIÁNAK

Három romániai sportoló hét érmet gyűjtött be a horvátországi Splitben rendezett súlyemelő Európa-bajnokságon (ezzel már eggyel meg is haladták a szövetségi elvárást). Csengeri Mónika és Elena Ramona Andrieş a 48 kg-os súlycsoportban indult, Csengeri szakításban első lett 85 kg-mal, megelőzve a francia Anais Michelt (80 kg) és Andrieşt (75 kg). Lökésben Michel volt a legjobb kereken 100 kilóval, Csengeri 94-et ért el, bronzérmes a török Saziye Erdogan (90 kg). Andrieş egy kilóval kevesebbet jegyzett, itt be kellett érnie a negyedik hellyel. Összetettben Michel lett az első (180 kg), megelőzve a két romániai súlyemelőt, Csengerit (179 kg) és Andrieşt (164 kg). Mindezt Ilie Constantin Ciotoiu két harmadik hellyel egészítette ki az 56 kg-os kategóriában: miután szakításban negyedik lett 111 kg-mal, lökésben 131 kg-ig jutott, összesítésben pedig 242-ig, utóbbi két teljesítmény bronzérmet ért. A szám másik román versenyzője, Florin Ionuț Croitoru kiesett.